Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PYROS
9.-12.6. 2021

Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb

Podešev speciální obuvi pro hasiče odolá teplotě 300 stupňů Celsia

 

Především obuv pro příslušníky záchranných sborů, do prostředí, kde se dá očekávat působení olejů, vody, hořlavin a jiných chemických látek prezentuje na veletrhu PYROS v pavilonu F firma Prabos. Tyto boty jsou antistatické, zabraňují tedy vzniku elektrostatického náboje. Vyznačují se odolností proti chladu, propíchnutí podešve a mají ochranu proti nárazu. U šněrovacích modelů je svršek obuvi opatřen zipem, který slouží jako rychlouzavírací prvek. Novinka - DEMON FIRE III. Generation - profesionální zásahová obuv pro hasiče.

 „Modely jsou vyrobeny z kvalitních hovězinových přírodních usní s hydrofobní úpravou. Podešve jsou odolné vůči kontaktnímu teplu 300°C a vyznačují se velkou oděruvzdorností a protiskluzností. U modelů DEMON má zip krytku proti pronikání nečistot,“ uvedl David Polášek, obchodní zástupce firmy. Obuv je vybavena pružným patním členem, což umožňuje optimální pohyb a zabraňuje tlaku na Achilovu šlachu. Optimální odvod vlhkosti zaručují ventilační otvory, podešev je vybavena hrubým designem. Speciální obuv pro záchranáře je pak vybavena membránou a zvýšenou chemickou ochranou proti průniku krve a tělních tekutin.

Firma nabízí také obuv, která je určena pro příslušníky policie, celní správy, hasičských záchranných sborů a bezpečnostních agentur. Vývojáři ji vyvinuli pro dlouhodobé nošení v městských podmínkách i v terénu. Všechny modely jsou též velmi vhodné pro řízení motorových vozidel. Totéž platí i pro speciální obuv určenou pro příslušníky armády.

Společnost Prabos plus a.s. je výrobce obuvi s tradicí obuvnického průmyslu, sahající až do roku 1860. Její obuv splňuje všechny požadavky na zajištění bezpečnosti při práci i v těch nejtěžších podmínkách. „Naše výrobky slouží již mnoho let Armádě ČR, Policii ČR a ostatním uniformovaným složkám,“ doplnil Polášek.

Datum: 20.5.2015 8:40:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Současně také

IDET
9.–11. 6. 2021


ISET
9.–12. 6. 2021

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště