Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PYROS
9.-12.6. 2021

Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb

Nejtvrdší hasič přežil. Je z Žarošic

 

Hodonín - Toughest Firefighter Alive, neboli Nejtvrdší hasič přežije. Pod tímto názvem se skrývá soutěž hasičů. Právě na mezinárodním mistrovství, které se konalo nedávno v maďarském Orosháze, zazářil rodák z Žarošic Petr Moleš. Hodonínský hasič, který se tomuto povolání věnuje už deset let, se totiž stal absolutním vítězem. „Jsem součástí reprezentačního družstva, které trenér skládá podle výsledků časů v Českém poháru. To je u nás nejvyšší hasičská soutěž. Do Maďarska jsme jeli pouze čtyři," přiblížil Moleš nominaci do Maďarska, kde se prosadil mezi sto padesáti účastníky z osmi zemí.

Petr Moleš.
Foto: archiv Petra Moleše

Soutěž byla rozdělená do dvou dnů. První měl podobu simulace hasičského zásahu a čítal disciplíny, které soutěžící překvapily. „Tyto úkoly se v České republice vůbec nedělají. Bylo to například řezání ruční pilou na čas nebo přenášení závaží v bazénu," vzpomínal Moleš. Druhý den se nesl už v klasickém duchu, kdy reprezentanti soutěžili na čas v přenášení osmdesátikilové figuríny na danou vzdálenost, v přelezení třímetrové bariéry nebo bouchání kladivem v takzvaném hammerboxu. „Většinou jsou klasické soutěžní disciplíny složené ze čtyř úseků. Bývá tam ještě výběh. Ten ovšem v Maďarsku chyběl," pokračoval Moleš.

Časy se z obou dní sčítaly a vzešel z nich jako vítěz právě hodonínský hasič. Jak sám říká, největší radost má z toho, že porazil v Maďarsku několikanásobného vítěze Lukáše Nováka z Prahy. To však není jeho jediný úspěch. Na mezinárodním mistrovství v Rakousku obsadil také první místo. Na letošním mistrovství Evropy, které se konalo v Polsku, se umístil na čtvrté příčce. Jako tým však čeští reprezentanti získali první místo.

Na soutěže Moleš trénuje jak v práci, kdy má povinnou fyzickou přípravu ve službě, tak i ve volném čase. „Připravuji se třikrát až čtyřikrát týdně v posilovně. Nemůžu se ale soustředit třeba jen na zvedání činek. Musím být kompletně ve formě," vyjádřil se Moleš a dodal, že musí zařazovat také vytrvalostní cvičení. Nabíjí ho hlavně pocit, že tento náročný trénink k něčemu je. Dále pak navázaná přátelství, skvělá parta, která se sejde, a výměna zkušeností.

Autor: Karolína Štukavcová
Zdroj: http://hodoninsky.denik.cz/zpravy_region/nejtvrdsi-hasic-prezil-je-z-zarosic-20160907.html
Zdroj: http://hodoninsky.denik.cz/zpravy_region/nejtvrdsi-hasic-prezil-je-z-zarosic-20160907.html

Datum: 23.2.2017 15:18:00

Současně také

IDET
9.–11. 6. 2021


ISET
9.–12. 6. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště