Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PYROS
26.-29.5. 2021

Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb

Hasičský záchranný sbor ČR představí to nejzajímavější z techniky i technologií na Mezinárodním veletrhu požární techniky a služeb PYROS

 

Návštěvníci, kteří se vydají od 31. května do 3. června 2017 na veletrh Pyros/ISET na brněnské výstaviště, budou moct zavítat také do stánku Hasičského záchranného sboru ČR. Ten svou činnost představí na 400m2 výstavní plochy. Letos bude mít stánek HZS ČR dvě nosná témata. Tím prvním bude expozice zjišťování příčin vzniku požárů. Zde se návštěvníci seznámí s historií tohoto oboru u nás, základními informacemi o jeho provázanosti s dalšími obory v požární ochraně a jeho významu pro bezpečnost České republiky. Nebudou samozřejmě chybět ukázky ze skutečných případů nebo zkušebních požárů. K vidění budou  také fragmenty vyhořelé rychlovarné konvice, nádoby od tzv. "molotovova koktejlu" a dalších částí elektrických spotřebičů, které nás každý den obklopují. Na místě bude také možné nahlédnout do vozidla vyšetřovatelů požárů a seznámit se s jeho vybavením.

Dále se návštěvníci seznámí se speciálním geografickým informačním systémem a navazujícími mapovými aplikacemi, který byl vytvořen na míru hasičů, složek integrovaného záchranného systému a krizových štábů. Jeho uživatelé tak mají k dispozici nejrůznější funkce a především celou řadu tematických vrstev využitelných při tvorbě havarijních a krizových plánů nebo při řešení vzniklých mimořádných událostí a krizových situací.

V návaznosti na mapové aplikace představí svojí činnost firma GINA. Návštěvníci uvidí prezentaci reálného pohybu jednotek HZS a ZZS a prezentaci rozšířené reality pomocí speciálních pomůcek. Praktické ukázky komunikace budou simulovány v Mobilním operačním středisku.

Z vystavené techniky se návštěvníci mohou těšit například na vozidlo zjišťování příčin požárů, automobilový žebřík, technický automobil se speciální úpravou pro práci hasičů-střelmistrů, jehož vybavení je podřízeno specifickým podmínkám práce s výbušninami. U každé z uvedených expozic bude přítomen odborník s dlouholetou praxí v dané oblasti.

V rámci venkovních expozic se představí speciální technika, kterou disponuje Záchranný útvar Hasičského záchranného sboru ČR. Jedná se o techniku, která je nasazena v muničním areálu ve Vrběticích, konkrétně pásový nakladač CAT 973  a hasičský tank SPOT-55.

Dále ze Záchranného útvaru HZS ČR dorazí valníkový automobil na podvozku Tatra  s hydraulickou rukou a univerzální dokončovací stroj.

Pro děti bude výstaviště nejzajímavější v sobotu 3. června, kdy zde proběhne akce "Záchranáři dětem". Od 9,00 do 17,00 hodin si s hasiči, policisty i záchranáři mohou malí i velcí návštěvníci vyzkoušet, co jejich práce obnáší. Profesionální záchranáři ukáží, jak správně postupovat při dopravní nehodě nebo jak poskytnout první pomoc. Malí i velcí dobrovolní hasiči budou soutěžit v TFA ("železný hasič").

Datum: 16.5.2017 9:36:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Současně také

IDET
26.–28. 5. 2021


ISET
26.–29. 5. 2021

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště