Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PYROS
9.-11.6. 2021

Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb

Eurolamp představuje detekční systém IRIS a zastavovací zařízení X-Net

 

Novinku – Bezpečnostní detekční systém IRIS prezentuje na veletrhu PYROS v pavilonu F firma Eurolamp s.r.o. Tento systém díky svým technickým vlastnostem maximálně eliminuje faktor lidské chyby. Jde o senzor (IRIS) velikosti malé svítilny, které se upíná na puškohled zbraně. Využívají jej nejen vojenské a policejní složky, ale též lovci a myslivci.

Zapnuté zařízení vysílá rozlišující se infračervený paprsek ve směru míření zbraně. Ten se v případě kontaktu s detekčním materiálem (bezpečnostní barevné vesty) odráží zpět k senzorům. Při zachycení odraženého paprsku se okamžitě aktivuje audio-vizuální alarm, integrovaný v patní části senzoru a upozorní tak střelce na potenciální riziko pohybu osob v místě, do kterého se střelec chystá vystřelit. Podle obchodního manažera firmy Tomáše Turečka se tak chrání životy pohybujících se osob v místě střelby.

Další zajímavým zařízením v expozici firmy je speciální zastavovací zařízení pro vozidla. Tento X-Net systém je unikátní a speciálně navržené zastavovací zařízení, které rychle a bezpečně znemožní jízdu unikajícímu vozidlu na velmi krátkou vzdálenost – v pohybu je už pouze zlomky sekund. Tato „síť“ je v současnosti jediné vysoce účinné, přenosné zařízení umožňující bezpečné zastavení a zadržení unikajícího vozidla. Uvede automobil do úplného klidu pod absolutní kontrolu bez ohledu na to, jsou-li pneumatiky ve standardním stavu nebo se probodnutím vypustily. Nedovolí řidiči v žádném případě pokračovat v jízdě. Na designu a vývoji zařízení se podíleli vědci a inženýři, kteří pracují pro vojenské a policejní složky. Žádný z dostupných systémů dosud nenabízel kompletní plně uspokojující řešení, jaké vyvinula anglická společnost QinetiQ. „ X-Net systém má totiž síť opatřenou speciálními hroty, navíc je zařízení lehce přenosné a rozvinout se dá během pár sekund. Přitom způsobuje minimální škody na zadržovaném vozidle. Hroty přední části sítě prorazí pneumatiky, síť se poté obmotá a plně utáhne okolo pneumatik. Tím se zablokují kola a unikající vozidlo se zastaví,“ doplnil Tureček.

Datum: 19.5.2015 11:46:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Současně také

IDET
9.–11. 6. 2021


ISET
9.–12. 6. 2021

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště