Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PYROS
20.-22.10. 2021

Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb

DENIOS zaručuje ekologii a bezpečnost při skladování nebezpečných látek

 

Společnost DENIOS letos představuje na Mezinárodním veletrhu požární a bezpečnostní techniky a služeb PYROS v expozici v pavilonu F širokou škálu výrobků pro bezpečné skladování a manipulaci s nebezpečnými látkami.


Zájemci si mohou prohlédnout pojízdnou záchytnou vanu FSR pro 1 sud, podlahovou plošinu pro ochranu větších ploch před nechtěnými úkapy nebezpečných kapalin, praktickou skládací záchytnou vanu, mrazuvzdornou bezpečnostní sprchu MB 250, sorbenty a havarijní sady, topný plášť v Ex provedení a mnoho dalších zajímavých výrobků. Nechybí ani bezpečnostní skříň typu G 1201 s nejvyšší třídou požární odolnosti až 90 minut pro skladování hořlavin a jiných nebezpečných látek. Jednou z novinek letošního roku je sudový vozík Secu Comfort pro bezpečnější a pohodlnější manipulaci se sudy. „Novinkou letošního roku je sudová skříň SolidMaxx pro předpisové skladování a stáčení vodu ohrožujících látek a pro pasivní skladování hořlavin. Vyrábí se v Sudová skříň S v lakované, zinkované verzi a izolované verzi. Často bývá ekonomičtější udržovat si větší množství zásob potřebných nebezpečných látek, přičemž prostorově úsporné skladování větších nádob s těmito médii je pro optimalizaci výroby stále důležitější. S kapacitou až 2 IBC nebo 8 sudů po 200 litrech poskytují pro tento účel nově vyvinuté sudové skříně na nebezpečné látky řady SolidMaxx optimální podmínky,“ uvedl Radek Zajíc, vedoucí obchodního oddělení z firmy DENIOS.

Nová sudová skříň na nebezpečné látky SolidMaxx je vhodná pro předpisové skladování vodu ohrožujících látek a hořlavin. Stabilní ocelová konstrukce s integrovanou záchytnou vanou je odolná vůči korozi a praktické detaily, jako např. integrovaný odvod dešťové vody, umožňují také venkovní instalaci této kryté záchytné vany. Verze sudové skříně SolidMaxx s vyšší vnitřní výškou umožňuje přidání stáčecího podstavce pod skladovanou nádobu. Tyto stáčecí podstavce jsou k dodání samostatně a díky nim může sudová skříň kromě skladovací funkce plnit i funkci stáčecí stanice pro nebezpečné látky. Nové sudové skříně na nebezpečné látky SolidMaxx jsou k dodání v 10 různých verzích. Součástí každé verze je integrovaná záchytná vana se záchytným objemem 1000 litrů a kromě pozinkované či lakované verze je možné SolidMaxx dodat také v tepelně izolované verzi pro mrazuvzdorné skladování. K sudové skříni lze přiobjednat celou řadu příslušenství, jako např. technické větrání či topení k temperovanému skladování nebo plastové vložky do záchytné vany pro skladování agresivních médií. Integrované nožičky se světlou výškou 100 mm umožňují snadné přemísťování sudové skříně pomocí vysokozdvižného či paletového vozíku.

U DENIOSu si zájemci mohou vybrat z nejrozsáhlejšího výrobního programu pro skladování nebezpečných látek, podnikové ochrany životního prostředí a bezpečnosti práce. Jednu z významných skupin výrobků tvoří speciální požárně odolné skladovací kontejnery. Od malých pochozích skladů pro uložení malých nádob až po regálové sklady pro sudy a IBC nádrže. Požárně odolné kontejnery DENIOS již dnes odpovídají aktuálním evropským normám a s odolností až REI120 poskytují požární odolnost až 120 minut. „Ten kdo potřebuje například sklad hořlavých látek a nechce dělat kompromisy v požární bezpečnosti, ten je u DENIOSu na správném místě. Máme jako specialista na skladování nebezpečných látek ve výrobním programu také sklady na malá množství nebezpečných látek: od depotů na sudy, přes skříně na plynové lahve až po skříně na chemikálie a hořlavé látky. Bezpečnost není závislá ani na velikosti skladu ani na velikosti skladovaných nádob,“ dodal Zajíc.

DENIOS dodává mimo jiné  vybavení pro výrobu a provoz, kdy v mnoha případech musí být nebezpečné látky nejen skladovány, ale také stáčeny nebo rozlévány do malých nádob. Sudová i laboratorní čerpadla zajišťují bezpečné stáčení a přečerpávání. A pokud již dojde k nějaké nehodě, zajistí bezpečné zachycení a likvidaci sorpční prostředky z rozsáhlé nabídky DENSORB produktů, jako například sací utěrky nebo sypký granulát. Také při použití u mobilních tankovacích stanic se plně osvědčily mnohostranně využitelné sorpční prostředky DENIOS. Díky 25-ti leté úspěšné firemní historii a Know-how vedoucí firmy na evropském trhu vyvinul DENIOS nekonečnou řadu výrobků pro bezpečnou manipulaci se sudy.

„Pokud jde o osobní bezpečnost pracovníků na pracovišti, hraje kromě OOP důležitou roli také vybavení pro případ havárií. V rozsáhlém sortimentu DENIOS naleznete jak láhve na výplach očí, tak bezpečnostní tělové sprchy, s nimiž jste vybaveni pro každou eventialitu. V mnoha průmyslových odvětvích musí být látky před dalším zpracováním tepelně ošetřeny. V naší nabídce tepelné techniky naleznete vše, co pro tyto procesy potřebujete, od sudových ohřívačů představujících nejlevnější řešení pro samostatná pracoviště až po tepelné boxy a komory pro větší množství zpracovávaných látek. V případě individuálních požadavků DENIOS navrhne a vyrobí řešení na míru přesně podle Vašich potřeb,“ konstatoval. Zachytávání škodlivin na pracovišti znamená chránit pracovníka na pracovišti před škodlivými účinky kouře, prachu, aerosolů nebo jiných částic. K tomuto účelu vyvíjí a vyrábí DENIOS kromě odsávacích stolů také odsávání otevřených pracovních prostor nebo individuální řešení, ale také kuřácké kabiny napomáhající ochraně zdraví na pracovišti.

Také při čištění dílů čistícími rozpouštědlovými prostředky mohou emise poškodit zdraví uživatelů. DENIOS k tomuto účelu vyvinul čistící stůl bio.X, který nepoužívá rozpouštědla, ale pracuje na bázi bio čistící kapaliny, a tedy je absolutně bezpečný. Sudový těsnící pás z polyuretanu slouží k rychlému a spolehlivému utěsnění poškozených sudů. Použitím sudového těsnícího pásu lze ušetřit starosti v podobě pozdějších nákladů na čištění a likvidaci vyteklých kapalin a minimalizovat tak i škody na životním prostředí. Díky čtyřmetrovému nylonovému pásku s praktickým rychlouzávěrem lze těsnící pás použít na ocelové i plastové sudy různých velikostí. V případě zásahu jistě oceníte jednoduchost jeho použití. Sudový těsnící pás DENIOS je odolný vůči olejům, téměř všem kyselinám a louhům a je dodáván včetně přenosného kufříku, ve kterém je bezpečně uskladněn.

Společnost DENIOS s.r.o. Strakonice byla založena v roce 1998 jako dceřiná společnost německé firmy DENIOS AG se sídlem v městě Bad Oeynhausen. Základním kamenem bylo pořízení výrobního areálu ve Strakonicích o rozloze cca 7500 m² s výrobní halou o ploše cca 3000 m². V roce 2008 DENIOS uvedl na trh v České a Slovenské republice pochůzné sklady na nebezpečné látky typ BMC s požární odolností až 90 minut, které byly ověřeny Technickým a zkušebním ústavem stavebním v Praze, a byl pro ně vydán protokol o klasifikaci. Tím byla završena certifikace pro Českou republiku, která je uznávána i na Slovensku.

Datum: 31.5.2017 14:30:00

Současně také

IDET
20.-22.10. 2021


ISET
20.-22.10. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště