Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PYROS
9.-12.6. 2021

Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb

Chytré rukavice pro hasiče

 

Zásahové a rescue rukavice pro hasiče a záchranáře patří ke stěžejnímu výrobnímu programu společnosti Holík International. Ta vstoupila na český trh v roce 1993, v současnosti se řadí ve svém oboru k předním evropským výrobcům a zejména s hasičskými zásahovými rukavicemi se čím dál víc prosazuje i ve světovém měřítku. Výrobky Holík kompletně vznikají ve vývojovém oddělení společnosti v České republice, jehož šestičlenný tým se stará o každoroční inovace. Na veletrhu firma představuje jako novinku chytré rukavice SensPro vybavené senzory, které hasičům pomáhají vizuálně signalizovat možné nebezpečí.


„Tyto svítící rukavice SensPro v sobě mají implementované teplotní čidlo, které měří teplotu kolem rukavice, a také infračervené čidlo, měřící teplotu vzdáleného okolí, třeba na zdi. Vše je napojené na aplikaci v mobilním telefonu. Světlo na rukavici je pro hasiče jakýmsi semaforem, který mu dává vědět, zda se ještě pohybuje v bezpečném prostředí,“ vysvětluje marketingová manažerka Daniela Janíková.

Zásahové rukavice, které zlínská firma prezentujeme na veletrhu PYROS, nacházejí uplatnění při požárech nebo povodních, rescue rukavice technického charakteru používají hasiči například při vyprošťování u  automobilových nehod nebo při různých pomocných pracích. „Vzhledem k tomu, že v sousedním pavilonu probíhá IDET, prezentujeme zde i vojenské a policejní rukavice,“ říká Daniela Janíková s tím, že v segmentu firefighting firma dodává i zásahové boty pro hasiče. „Ty jsme vyvinuli před několika lety, kdy jsme v různých zemích Evropy dělali pečlivý průzkum včetně toho, že jsme měřili hasičům nohy. Podle toho jsme si udělali vlastní kopyta, takže tyto boty jsou opravdu velice pohodlné.“

Datum: 3.6.2017 16:30:00

Současně také

IDET
9.–11. 6. 2021


ISET
9.–12. 6. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště