Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PYROS
9.-12.6. 2021

Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb

O titul nejtvrdšího hasiče zabojují děti i dospělí

 

Sílu, vytrvalost i odhodlání musí mít všichni, kteří se v sobotu 1. června zapojí do soutěže Toughest Firefighter Alive. Čeká na ně totiž několik disciplín, které pořádně prověří jejich kondici.

Divácky velmi atraktivní závody O pohár prezidia Moravské hasičské jednoty začnou v devět hodin v prostranství mezi pavilony G. Bojovat se bude ve čtyřech kategoriích: muži do 35 let, muži nad  35 let, ženy a dorost. 

Všichni účastníci musí v plné výstroji nejdříve rozvinout hadice. Poté přelezou dva metry vysokou bariéru a dostanou se k dalším překážkám, mezi něž patří třeba transport raněného. Svůj výkon zakončí vystoupáním na věž pavilonu G, což v praxi znamená, že zdolají zhruba 240 schodů.

Podrobné informace najdou zájemci na webu Moravské hasičské jednoty.

O titul však nebudou bojovat pouze dospělí. Na galerii pavilonu Z se o prvenství utkají naděje hasičského sportu ve věku od 10 do 15 let. Jejich klání začne o hodinu později, tedy v 10.00.

Kdo si myslí, že má dorost disciplíny výrazně lehčí, je na omylu. Také mladí závodníci se musí vypořádat s hadicemi, překonáním zdi či přenosem figuríny. Na konci je však čeká zdolání pouze 32 schodů.

Více informací se lidé dozvědi na webu Krajského sdružení hasičů Jihomoravského kraje.

Vstup na výstaviště je 1. června, kdy se závody konají, pro děti do 15 let zdarma. Dospělí pak za vstupenku zaplatí 50 korun a mohou si ji koupit na místě, nebo v on-line předprodeji.

Datum: 24.5.2019 8:29:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Současně také

IDET
9.–11. 6. 2021


ISET
9.–12. 6. 2021

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště