Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PYROS / ISET
12.-14.5. 2011

Mezinárodní veletrh požární a bezpečnostní techniky a služeb

Siemens prezentuje nejmodernější hlásiče, požární signalizaci i školící koncept

 

Řadu nejnovějších produktů v oblasti požárních a bezpečnostních systémů prezentuje na veletrhu PYROS/ISET v pavilonu F společnost Siemens. Jedním z nich je elektrická požární signalizace a hlásiče SafeREX.

Jde o nejnovější generaci systému elektrické požární signalizace FS20 Sinteso MP3.0. K modulární ústředně FC2060 jsou připojeny dva panely s hlásiči – panel s aktuálně používanými hlásiči FD20 Sinteso C-LINE i S-LINE a panel osazený hlásiči starší generace MS9i. Na prvním z nich jsou demonstrovány možnosti současné špičkové technologie detekce požárů, druhý se věnuje potřebám stávajících zákazníků, jejichž systémy je nutné po zhruba 20 letech provozu začít obnovovat. Ústředna FC2060 je připojena na nadstavbový systém MM8000.

„Z portfolia speciálních hlásičů jsme vybrali žhavou novinku - lineární detekci teploty. Systém FibroLaser III2 disponuje zcela novými kontrolery řady OTS30xx. Tyto přístroje umožňují v případě dvoukanálového modelu připojení až 2x10 km optického senzorového kabelu typu SWLT4-FRNC, resp. MFLT4-FRNC, speciálního kabelu JETEC do prostředí s radiační zátěží nebo senzorového kabelu SWLT4-HT se zvýšenou odolností vůči vysokým teplotám. Dalším významným vylepšením konstrukce kontrolerů je využívání pasivního chlazení, které snižuje náklady na údržbu a umožňuje provoz v prostředí s teplotou až 60 °C. Systém FibroLaser se úspěšně používá pro detekci požárů v silničních a železničních tunelech, kabelových kanálech, zauhlovacích mostech nebo obecně ve špatně přístupných částech objektů či v náročném prostředí s významným výskytem rušení,“ řekla manažerka komunikace ing. Alexandra Moravcová.

Tradiční součástí expozice společnosti Siemens je prezentace nadstavbových systémů. Ani letos nechybí ukázka nejnovější verze nadstavbového systému MM8000 MP4.30, která vedle množství drobných vylepšení reaguje na generační vývoj v oblasti subsystémů a umožňuje například plné monitorování a ovládání ústředen elektrické požární signalizace FS20 Sinteso poslední řady MP3.0.

Mezi novinky v nabídce ústředen produktové řady Cerberus PRO patří zejména řada hlásičů SafeREX s tzv. ASA parametrizací, tedy s možností libovolného přizpůsobení vyhodnocovacího algoritmu hlásiče vlivům prostředí. Hlásiče jsou díky tomuto způsobu nastavení mimořádně odolné vůči planým poplachům. Prezentován bude i nejnovější přírůstek v nabídce ústředen - modulární verze ústředny FC726, kterou lze podle potřeby rozšířit až na 28 linek a 1500 adresných prvků. Vedle prvků EPS je vystavena také ústředna hlasového výstražného zařízení E100, certifikovaná VdS podle normy EN54-16 a výběr reproduktorů certifikovaných dle EN54-24. „Předvádíme funkční propojení ústředny Cerberus PRO s ústřednou E100 a poprvé na českém trhu také velmi progresivní novinku – systém dynamického řízení nouzového osvětlení. Tento systém ve spolupráci s elektrickou požární signalizací a hlasovým výstražným zařízením zajišťuje koordinovaný únik z budovy bezpečnou cestou, sestavenou podle místa vzniku požáru,“ konstatovala Moravcová.

Odborníci společnosti Siemens návštěvníkům expozice dále prezentují nový školicí koncept 4x4x4, který nabízí čtyřikrát více termínů školení, čtyřikrát zkracuje dobu školení a náklady na něj. Současně umožňuje strávit čtyřikrát více času při samostatné činnosti na demo zařízeních pod dohledem školitele. Nový rezervační systém velmi usnadňuje rezervaci míst a informuje o volných termínech. Teoretická část školení je provedena formou přehledného interaktivního e-learningu s komentářem profesionálního řečníka v českém jazyce. Na poutavých snímcích s řadou animací, příkladů a doporučení se účastníci školení dozvědí vše potřebné pro úspěšný prodej, projektování a konfiguraci systému Cerberus PRO. Prezentaci je možné přizpůsobit časovým možnostem účastníka – tj. kdykoli ji přerušit, odložit nebo si jednotlivé pasáže kdekoli zopakovat.

„Významnou změnou prošel také koncept technické podpory produktového prodeje. Průvodce klíčovými postupy při instalaci a servisu s názvem Keybook přehledně shrnuje nejdůležitější činnosti na několika stranách textu. Díky extranetu a LRC účtu je pro zaregistrované instalační partnery odkudkoli dostupná kompletní dokumentace k produktům, softwarovým nástrojům a aktualizacím. Zpráva o každé změně nebo doplnění informací na extranet může být v případě zájmu zaslána na zadaný e-mail nebo prostřednictvím RSS kanálu v internetovém prohlížeči. Pokud zákazník na extranetu potřebnou informaci nenajde, může se obrátit na speciální telefonickou linku technické podpory,“ doplnila manažerka Moravcová.

Vyberte si veletrh

PYROS/ISET 2011

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště