Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PYROS / ISET
12.-14.5. 2011

Mezinárodní veletrh požární a bezpečnostní techniky a služeb

Česká zbrojovka dodává zbraně ozbrojeným složkám i civilistům už tři čtvrtě století

 

Pětasedmdesát let svého trvání slaví v tomto roce Česká zbrojovka, která patří k nejvýznamnějším zbrojním firmám ve světě. Její generální ředitel Ing. Lubomír Kovařík považuje za mimořádný úspěch této společnosti zahájení sériové výroby nové řady multirážových útočných pušek s označením CZ 805 BREN, které se dostaly do výzbroje českých ozbrojených sil. Široká veřejnost má však tento podnik v podvědomí v souvislosti s krátkými palnými zbraněmi – pistolemi.

K zajímavým novinkám v této kategorii patří například pistole CZ 75 P-07 DUTY, která je nazývána zbraní 21. století. Jde o kompaktní zbraň s originálním designem ráže 9 mm Luger s polymerovým rámem. Konstruktéři ji navrhli s ohledem na vysoce náročné požadavky současných služebních tendrů. Její revoluční spoušťový mechanismus Omega, kromě radikálního technologického zjednodušení, výrazně zlepšuje vynikající chod spouště. „Navíc umožňuje unikátní jednoduchou přestavbu z pojistkového provedení na provedení s vypuštěním kohoutku a naopak. Vyniká také vysokou kapacitou zásobníku (16 nábojů) a moderním uzamčením závěru do výhozního okénka apod.. Zbraň je přesná, jednoduchá a snadno ovladatelná, ideální pro každodenní nošení. Používají ji speciální jednotky a policie,“ řekl Miroslav Surý, vedoucí odboru marketingu. Tato pistole spadá do vysoce populární kategorie moderních služebních kompaktů, které se dají výstižně popsat jako trochu menší a citelně lehčí než klasické pistole. Díky perfektní ergonomii a příznivým vlastnostem spoušťového mechanismu Omega dosahuje zbraň vysoké přesnosti a je snadno ovladatelná i při rychle opakovaných výstřelech.

Dalším exponátem je služební a sportovní pistole CZ 75 SP-01 PHANTOM. Od klasických zbraní se liší ultramoderním polymerovým rámem, díky němuž se podařilo hmotnost nenabité zbraně snížit na pouhých 800 g. Dalším významným zdokonalením jsou výměnné hřbety rukojeti, jejíž tvar je tak možné perfektně přizpůsobit ruce střelce. „Originálně tvarovaný polymerový rám si uchoval skvělou ergonomii legendární CZ 75 a je opatřen montážní lištou MIL-STD 1913 (Picatinny Rail). Model PHANTOM, opatřený páčkou pro bezpečné vypouštění napnutého kohoutu, je do všech detailů propracovaná služební pistole vhodná nejen pro roli zásahové zbraně, nýbrž i pro každodenní nošení,“ vysvětlil Surý. Navíc jde o první uherskobrodskou pistoli s výměnnými hřbety rukojeti.

Česká zbrojovka je v současné době stabilní strojírenskou firmou, která trvale dosahuje vysokých zisků. Podařilo se jí stabilizovat kvalitní tým zaměstnanců i technické zázemí. O její zbraně je stále velký zájem nejen na českém trhu, ale i v zahraničí. V budoucnu hodlá rozšířit portfolio z hlediska ozbrojených složek a spolupracovat s těmito složkami jiných států, v současnosti má zástupce v 75 zemích světa. „Budeme také dále uvažovat, jak doplníme náš civilní program, chceme být partnerem pro lovce, myslivce, sportovní střelce, od prvopočátku, tedy od jejich dětství až po pokročilý věk,“ říká generální ředitel.

Vyberte si veletrh

PYROS/ISET 2011

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště