Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PROPET
- - -

Výstava chovatelských potřeb

Výstavu ušlechtilých potkanů čeká již 6. ročník

 Výstava PROPET bude tradičně hostit také přehlídku ušlechtilých potkanů.

V sobotu se koná výstava potkanů mazlíčků. Této výstavy se mohou zúčastnit majitelé potkanů jakéhokoli původu. Není nutné, aby potkani měli oficiální rodokmen, a majitelé nemusí být členy klubu.

V neděli se koná oficiální výstava, kdy potkani musí mít oficiální průkaz původu a jejich majitelé musí být členy Specializované organizace chovatelů potkanů nebo Českého klubu potkanů.

První den výstavy bude k vidění na 60 zvířat, druhý den čekáme přibližně 100 zvířat různých variet. Těšit se můžete na potkany různých druhů srstí (jako například rex, fuzz nebo standard), různých druhů uší (dumbo či standard), různých barev (například americká modrá, topazová, siamská či béžová) a různých kreseb (berkšírská, strakovaná australská, s lysinou).

Během výstavy se odehrává i posuzování jednotlivých zvířat, kdy se hodnotí různé prvky jako zbarvení, tvar uší, dokonalost kresby, kondice a povaha a jiné věci. Jako norma, podle které se posuzuje, slouží takzvaný Standard. Standard zbarvení a variet potkanů obsahuje popisy veškerých variet, typů zbarvení či bílých kreseb, které jsou uznávané a tudíž je možné je vystavovat v oficiálních kategoriích a registrovat do dalšího chovu.

Součástí výstavy bude i výstava fotografií potkanů. Návštěvníci mohou po oba dny také vybírat potkana sympatie, který bude rovněž oceněn. Tak přijďte od 24. do 25. června na brněnské výstaviště. Těšíme se na Vás!

Datum: 22.5.2017 14:00:00

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie

Vybíráme z firem

 

Video

Facebook

Souběžně také

INTERCANIS
22.-23.6. 2019


INTERFELIS
22.-23.6. 2019

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště