Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PROPET
- - -

Výstava chovatelských potřeb

Na 300 koček rozmanitých plemen se sjede do Brna na INTERFELIS

 

Česko je národem domácích mazlíčků. Na rozdíl od jiných evropských zemí chová polovina  Čechů nějaké domácí zvíře. Nejoblíbenějšími jsou samozřejmě psi, kterých byste napočítali na jeden milion, ale překvapivě obdobný počet je i koček. Není tedy divu, že chovatelské výstavy jsou populární událostí, kde mohou chovatelé a milovníci domácích zvířat obdivovat a fandit soutěžícím krasavcům.

Velkou „kočičí“ událostí bude blížící se mezinárodní výstava INTERFELIS, kterou ve dnech 29. - 30. června pořádá Český svaz chovatelů - Sdružení chovatelů koček ZO 36 Brno v rámci výstavy chovatelských potřeb PROPET. Letošní rok slibuje opět velmi kvalitní účast koček nejen z České republiky, ale i ze zahraniční. Že jde o prestižní soutěž dokládá i složení devítičlenné komise posuzovatelů, z nichž někteří přijedou z Německa, Polska, Slovenska, Rakouska a dokonce z Finska.

Populární i netradiční plemena
Na výstavě INTERFELIS můžete vidět mnohé ze 42 uznaných plemen koček. Nejvíce budou zastoupena „módní“ plemena krátkosrstá Britská kočka a polodlouhosrstá Mainská mývalí kočka. Chybět nebudou v Česku rozšířené Perské kočky, líbivé Exotické kočky, štíhlé Siamské a Orientální kočky. Velké lákadlo pro návštěvníky představují méně početná, ale o to  zajímavější plemena jako bezsrstá kočka Sphynx, Americký curl s typickým neobvyklým tvarem uší, Kurilský bobtail s krátkým několikrát zalomeným ocasem nebo Devon rex.

Nezapomeňte si poznačit poslední červnový víkend do kalendáře a přijďte strávit příjemný den se zvířaty na brněnské výstaviště!


Datum: 9.5.2013 18:17:00

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie

Vybíráme z firem

 

Video

Facebook

Souběžně také

INTERCANIS
22.-23.6. 2019


INTERFELIS
22.-23.6. 2019

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště