Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PROPET
- - -

Výstava chovatelských potřeb

Králičí Hop - velká zábava, ale i sport na světové úrovni

 

Zpestřením letošní výstavy chovatelských potřeb PROPET v Brně od 28. do 30. června bude i výstava zakrslých králíků. Vidět můžete na šedesát jedinců rozmanitých druhů a barevných rázů. Králíčci se divákům předvedou zcela netradičně, budou totiž soutěžit v králičím hopu. Jde o soutěž, která má přesná pravidla a také světové šampiony.

Králičí hop je jedním z nejmladších sportů se zvířaty, který v současné době doslova dobývá celý svět. Vznikl zhruba před 30-ti lety ve Švédsku, Dánsku a Norsku. V dnešní době se šíří do Anglie, Ameriky, Německa i Švýcarska. S králíky se závodí také v České republice, dokonce máme mezi závodníky úspěšné evropské mistry.

Rekordmani se severní Evropy
Králíci skáčou ve čtyřech disciplínách: rovinná dráha (rovinka), křížená dráha (parkúr), skok vysoký a skok daleký. V rovinné i křížené dráze se hodnotí čas a počet shozených překážek. Překážky mají určité pořadí, ve kterém se musí překonávat. Změna pořadí překážek znamená diskvalifikaci. Skok vysoký a daleký je podobný lidským atletickým disciplinám. Každý králík má 3 pokusy na překonání určité dálky nebo výšky, pokud uspěje, laťka se zvedá o dalších 5 cm. Světový rekord v této disciplíně drží Švédsko, tamní šampión skočil do výšky celý jeden metr. Ve skoku dalekém vede dánský rekordman, který se zapsal skokem o délce neuvěřitelné tři metry.

Přijďte se podívat na králičí hop do Brna
Pro králičí Hop se hodí jakékoliv plemeno králíků, zakrslá i malá plemena, nebo jejich kříženci. Daleko víc je důležitá povaha králíčka, dobrý „skokan“ se musí již skokanem narodit. Navíc musí být nebojácný a mít dobrý vztah k lidem. Nejlepší věk, kdy začít s tréninkem jsou tři měsíce věku králíka. Závody v králičím hopu proběhnou také na brněnském výstavišti v rámci chovatelské výstavy PROPET ve dnech 28.až 30.června. Předvede na třicet nejlepších českých závodníků v přibližně stovce startů. Přijďte se podívat na tento netradiční sport plný radosti pro majitele i malé soutěžící.

Datum: 11.6.2013 7:31:00

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie

Vybíráme z firem

 

Video

Facebook

Souběžně také

INTERCANIS
22.-23.6. 2019


INTERFELIS
22.-23.6. 2019

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště