Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Kongresová turistika na brněnském výstavišti - i touto cestou se vydávají Veletrhy Brno, a.s.

Rozhovor s ředitelem veletržní sekce Pronájmu hal a sálů, Ing. Janem Klimešem, začínáme otázkou: Veletrhy Brno jsou bezesporu středoevropskou veletržní jedničkou, disponující nádherným výstavním areálem. Co můžete klientům nabídnout v oblasti kongresové turistiky?
Brněnské výstaviště má pro tento druh turistiky velmi dobrou infrastrukturu, doplněnou zejména o možnosti kvalitního ubytování a stravování v bezprostřední blízkosti areálu. Navíc je Brno vnímáno jako vysoce bezpečná destinace, s dostatečnou nabídkou kulturního vyžití – divadla, kina, koncerty, muzea, galerie, festivaly a nabídkou sportovních center, až po nádherný golfový areál v dosahu města.

Máte s pořádáním kongresů nějaké zkušenosti?

Realizovali jsme rozličné akce, od korporátních jednání až po kongresy světového významu. Můžu zmínit úspěšné setkání ministrů zemědělství EU, setkání evropských prezidentů, tradiční výroční sjezdy České kardiologické společnosti. Unikátní atmosféra prostor ruku v ruce s rozvinutou infrastrukturou města a našimi vynikajícími službami jsou předurčeny k tomu, aby naplnily a předčily všechna očekávání pořadatelů nejrůznějších setkání.

Co tedy vašim klientům můžete nabídnout?

Organizaci kongresu „na klíč". V této větě je řečeno vše. Jako bonus můžu pořadatelům kongresů slíbit nerušený průběh kongresu, možnost uzavření prostor, ideální dopravní dostupnost, kompletní zázemí silné mezinárodní společnosti a nabídnout široký výběr variabilních prostor. Díky rozvinuté infrastruktuře a špičkovým službám jsou kongresové prostory na brněnském výstavišti vynikající MICE destinací po všech stránkách, stran dopravy, ubytování, zázemí i doplňkových aktivit.

Nabídka kongresových prostor a. s. Veletrhy Brno je ještě širší. Řekněte nám něco více o novinkách.

K tradičním kongresovým prostorám brněnského výstaviště patří budova Kongresového centra s kapacitou do 500 osob, pavilon A s funkcionalistickým sálem Rotunda do 700 osob a menším sálem Morava. Kongresovým komplexem lze nazvat nový unikátní multifunkční pavilon P, ve kterém lze pořádat kongres pro více než 4 500 účastníků. V budově se také nachází 5 sálů, největší má kapacitu 150 osob a je plně vybaven důležitou infrastrukturou, režií, pódiem a šatnami. Jednoznačnou kongresovou novinkou se ovšem stal pavilon E s kapacitou nad 700 osob. Tradiční sály Business center – kapacita 185 osob, sál Business center II - kapacita 120 osob, sál Press center – kapacita 145 osob jsme doplnili o hlavní sál v hale E s kapacitou od 500 do 2 000 osob.

V oblasti doprovodných služeb nabízíte 100% full servis, nemýlím-li se?

Vycházíme vstříc nejen organizátorům kongresů, ale stejně tak i návštěvníkům. Poskytujeme kompletní servis od A-Z, tzn. od architektonických návrhů, přes stavbu registrací, informačního systému, zajištění kongresové techniky, až po výrobu propagačních materiálů, grafických prvků, reklamních předmětů, tiskovin a supervizi po celou dobu konání akce. Dodání audiovizuální techniky, PC, LCD, monitorů nebo notebooků je samozřejmostí. Výčet našich služeb ale ještě zdaleka nekončí, svým klientům nabízíme i květinovou výzdobu prostor, dokumentaci celé akce, ostrahu, hostesky a tlumočení, každodenní úklid, catering apod. Máme i dostatek personálu k zajištění přípojek elektřiny, vody, telefonu, TV, internetu a videoprojekce. Dokážeme splnit komplexní požadavky kongresových turistů, kteří mají rádi všechny služby pod jednou střechou.

Nebudu přehánět, když řeknu, že zajišťujete kompletní servis pro kongresy na klíč?

Jak jsem říkal v úvodu, je tomu skutečně tak. Naše široká nabídka kongresových prostor všech velikostí, vždy s kvalifikovaným personálem, profesionální individuální přístup při jednání, bohaté zkušenosti a tradice při pořádání MICE, pestrá nabídka doprovodných programů dělá z luxusních prostor brněnského výstaviště ideální místo nejen pro pořádání veletrhů a výstav, ale i kongresů, seminářů, plesů, koncertů a sympozií. Nejen v oblasti kongresové turistiky jsme silným hráčem na trhu, tak neváhejte a přesvědčte se sami.

Fotogalerie / Reference

Ambassador

Virtuální prohlídka

Další služby

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště