Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Richard Krajčo: O pavilonu P by se měly dozvědět i další kapely

Nový multifunkční pavilon brněnského výstaviště přivítal další významnou kulturní událost roku. V úterý 23. února zde předvedla svou velkolepou show k příležitosti vydání nového alba T-music Kryštof Tour oblíbená skupina Kryštof .

Frontmena skupiny Richarda Krajča jsme se zeptali:

V rámci Vašeho turné jste již vystoupili v Praze, jak hodnotíte tento koncert?
Velmi dobře. Na koncert v Tesla Aréně přišlo přes deset tisíc lidí. Na videích na youtube můžete vidět, jak se lidi na našem koncertě baví, tančí, skáčou. Máme z toho radost a kritiku spojenou s tím, že „nepogují", a tudíž se nebaví, neberu. S výsledkem jsem velmi spokojen.

Turné T-music Kryštof Tour jste zahájili v Praze, dnes jste navštívili Brno a ještě vás čeká vystoupení v Ostravě. Proč má Vaše turné trochu neobvykle jen tři zastávky?
Je to zejména z finančních důvodů – nájmy aparátů a hal jsou drahé, kapela by tudíž byla ztrátová. Proto jsme vybrali tři strategická místa v naší republice. I tak je to pro nás risk. Ale po několika turné v divadlech se opět těšíme na velké pódium. V roce 2006 jsme jeli jedenáct hal a návštěva byla 36 tisíc diváků. Letos máme haly tři a očekáváme návštěvnost okolo 22 tisíc diváků.

Mohou se fanoušci brněnského koncertu těšit na všechny písničky z Vašeho nového alba Jeviště? Zahrajete i staré známé hity?
Na většinu rozhodně ano, z nové desky zahrajeme devět písní. Chtěli jsme udělat playlist pro všechny naše fanoušky, tudíž zahrajeme nejen staré známé hity, ale i ty nové.

Jak se těšíte na brněnské publikum?
Brněnské publikum je jedno z nejlepších, vždy se sem velmi těšíme. Vystupovali jsme už v Janáčkově divadle při Best Of Akustic Tour, i v hale na Vodové v rámci Rubikon Tour a byly to vynikající koncerty. Takže jsme v očekávání dalšího velkého zážitku.

Jaký máte vztah k městu Brnu ?
Moje manželka Martina je z Brna, takže tady trávím poslední čtyři roky spoustu času.

Co se Vám vybaví, když se řekne brněnské výstaviště?
Na brněnském výstavišti jsem byl pracovně jen jednou, moderoval jsem s Alešem Juchelkou pro jednoho mobilního operátora. Byla to akce na čtyři dny a poslední den mě chytl zub, osmička, takže výstaviště mám spojeno s trháním zubu.

A jéje, tak to nemáte na výstaviště moc dobré vzpomínky?
Ale ne, to vůbec, ten zubař byl vynikající.

Jak se Vám líbí náš nový pavilon P?
Vizuálně se mi líbí moc, má super prostory, takže kapacitně odpovídá. Je to multifunkční pavilon s foyer, průchod do haly a zázemí je zde na velmi slušné úrovni. A hlavně je tu teplo! Původně jsme o této možnosti využít pavilon P pro koncert neuvažovali, protože jsme nevěděli, že tato možnost vůbec existuje. Ale halu Rondo a Vodovou jsme zamítli a náhodou jsme se dozvěděli, že můžeme vystupovat tady. Tak jsme to jeli obhlídnout a moc se nám hala líbila. Určitě by bylo dobře, aby se o této možnosti využít halu pro koncertování dozvěděly i další kapely. Takovýchto prostor je v republice málo a určitě by pavilon P mohl přilákat spoustu interpretů a stát se místem koncertů pro kapely všeho druhu.

Jak jste spokojeni s dosavadní organizací Vašeho turné a je něco, co byste pro příště vylepšili?
Máme to na starosti tři: moje žena, já a Jan Lippert. Je to hodně náročné, ale jde to. Hodnotit budeme rozhodně až po akci, ale zatím převládá spokojenost.

Má poslední otázka se týká Vaší předkapely. Jako předskokana jste si pozvali na všechna tři vystoupení pražského písničkáře Xindla X, proč právě jeho?
Líbila se mi jejich deska Návod ke čtení manuálu. Nás trápí podobné věci, já mám písničkáře s kapelou v zádech rád, jsou mi blízcí. Navíc mluvíme o stejných věcech, vycházíme z podobných pocitů. Jsem rád, že se tady mají šanci ukázat.

Připravily: Michaela Dolejší a Dita Brančíková
Foto: Michaela Kulíšková

Fotogalerie / Reference

Ambassador

Virtuální prohlídka

Další služby

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště