Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Aktuality

Výstaviště se může klidně stát i divadlem

 

Prostor brněnského výstaviště je využívaný pro nejrůznější akce prakticky po celý rok. Už neplatí, že by bylo v Brně živo jen několik dní v roce, během veletrhů. Výstavní haly jsou naopak skvělým místem pro kongresy, firemní večírky, sportovní akce nebo koncerty. Více nám o současnosti a plánech výstaviště řekl Jan Klimeš, manažer pronájmu veletržních hal společnosti Veletrhy Brno.

01. října 2018, Marketing & Media

Brno je jako veletržní město dobře známé. Jaké další využití však areál nabízí mimo tyto veletržní akce?

Brněnské výstaviště je multifunkční prostor. Můžete tu udělat seminář pro dvacet lidí stejně dobře jako konferenci pro tři tisíce účastníků, běžecký závod pro pět tisíc nebo koncert pro padesát tisíc lidí. O desítkách akcí, které se v areálu konají, se veřejnost ani nedoví, protože si to naši zákazníci nepřejí. Děláme ale vše pro to, aby byl areál využitý takřka nepřetržitě.

Jak konkrétně?

Spolupracujeme s řadou agentur a pořadateli akcí. Také se snažíme do Brna dostat mezinárodní kongresy. Velkou výzvou pro nás bylo například hostování Národního divadla v Brně. Na několik týdnů jsme se stali domácí scénou Janáčkova divadla, které prochází rekonstrukcí. Po padesáti letech se na výstaviště vrátily závody formulí. Výstaviště může být divadlem, závodním okruhem, galerií, filmovým ateliérem, sportovištěm. A to všechno v jeden den.

Jaké akce jsou dnes v kurzu? Organizují pořadatelé velké akce, nebo je naopak trend je uskromňovat a zjednodušovat?

Stejně jako veletržní akce jsou barometrem ekonomiky, podobný trend vnímáme také u organizace firemních eventů. Samotná velikost akce přitom není z mého pohledu úplně přesným ukazatelem. Důležité je, že firmy začaly vnímat firemní eventy jako součást svých firemních aktivit směrem k zaměstnancům. Určitý vývoj lze nyní pozorovat v organizaci eventů, které se více soustředí na kvalitní obsahovou stránku s důrazem na splnění požadovaného cíle. Relativně stabilní a velice významnou skupinou našich akcí jsou také nejrůznější kongresy, zvláště pak lékařské.

Jaké novinky můžete organizátorům nabídnout v nejbližší době?

Konec roku je vždy ve znamení firemních večírků a plesů. Na základě zpětné vazby zákazníků z minulých let pro vánoční eventy opět vyčleníme jeden z našich pavilonů a kompletně jej připravíme právě pro večírky a plesy. K dispozici tak bude taneční parket, pódium, banketní sezení až pro tisíc osob a zázemí.

Co dalšího plánujete do konce roku?

Osobně se těším na TATOO Grand prix, které naváže na úspěšnou loňskou premiéru této přehlídky tatérů. Letos se však akce stěhuje do většího pavilonu A1. Další zajímavou událostí bude bezesporu Datart Expo – 1. ročník veletrhu elektroniky a domácích spotřebičů, který bude nabitý trendy a novinkami na ploše větší než 10 tisíc metrů čtvetečních. Ve stejném pavilonu se můžeme těšit na další představení Janáčkova divadla. Koná se tu i výstava tvorby Alfonse Muchy Dva světy. Kombinuje dva protipóly tvorby tohoto světoznámého secesního malíře. K devíti největším plátnům z cyklu Slovanská epopej se vůbec poprvé přidává sbírka Muchovy plakátové tvorby.

 

Datum: 16.10.2018 9:19:00

Fotogalerie / Reference

Virtuální prohlídka

Další služby

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště