Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Aktuality

Vozíčkáři budou díky šifrovací hře objevovat noční Brno. Startuje se na výstavišti

 

Šifrovací hry se těší u široké veřejnosti stále větší oblibě. Nezisková organizace Domov pro mne dokazuje, že užívat si je mohou i lidé na invalidním vozíku. Již po čtrnácté proto pořádá noční šifrovací hru Temno, v rámci které se 2 - 5 členné týmy vydají luštit hádanky do ulic nočního Brna. Letošní ročník odstartuje 21. 6. ve 20 hodin. Do akce se zapojila Městská policie, Moravské zemské muzeum nebo třeba brněnské výstaviště. Právě mezi pavilony hra začíná.

Noční šifrovací hra Temno není v repertoáru akcí Domova pro mne novinkou, její tradice začíná již v roce 2004. „Většina šifrovaček pořádaných v Brně je velmi bariérová, rozhodli jsme se proto nabídnout vozíčkářům alternativu. Trasu volíme s ohledem na jejich možnosti, i tak je ale celý závod poměrně náročný a do cíle dorazí jen ty neotrlejší týmy,“ popisuje Michael Vidura, dlouholetý organizátor hry a klient Domova pro mne. Díky spolupráci s různými brněnskými organizacemi i jednotlivci se podle něj daří nabízet účastníkům možnost navštívit i místa, kam se běžně nepodívají. Letos se do programu Temna zapojí například strážníci městské policie, kteří nechají soutěžící nahlédnout pod pokličku své práce.

Cílem noční šifrovací hry je především poskytnout osobám s handicapem další možnost vyžití i seznámení se s novými lidmi. Odměnou pro ty nejvytrvalejší pak bude východ slunce na samotném konci trasy. Ta má kolem deseti kilometrů a nabízí zpravidla 10 stanovišť. Týmy se zde kromě luštění rébusů dozvědí i zajímavé informace o daném místě nebo si užijí netradiční doprovodný program. „Vyjet si na projížďku nočním Brnem je pro mnohé vozíčkáře bez dopomoci nemožné. Díky Temnu se za dobrodružstvím mohou vydat i jednotlivci, kterým se asistenta nepodařilo sehnat, potřebný komfort jim zajistíme,“ říká Lenka Romportlová z Domova pro mne. Usednout na invalidní vozík mají dokonce možnost i jinak zdravé osoby. „Pokud se někdo chce na jednu noc vžít do kůže handicapovaného a trasu absolvovat na vozíku, rádi mu půjčíme potřebné vybavení. Hlásit se mohou party kamarádů, kolegové z práce i rodinná družstva, jediným podmínkou je, že alespoň jeden z týmu musí závodit na vozíku,“ dodává Romportlová.

Zájemci, kteří se chtějí noční šifrovací hry Temno zúčastnit, se mohou hlásit na emailu spoluprace@domovpromne.cz

 


 

O Domově pro mne

Domov pro mne, z. s. je nestátní nezisková organizace, jejímž posláním je “pomáhat lidem se zdravotním postižením žít běžným způsobem života“. Od roku 2004 pomáháme dětem i dospělým se zdravotním postižením překonávat každodenní překážky běžného života, aby mohli žít kvalitní život a začlenit se do společnosti. V současnosti jsme jedním z největších poskytovatelů sociální služby osobní asistence ve městě Brně. Dále provozujeme sociální službu chráněné bydlení určenou osobám s těžkým tělesným postižením. Vedle toho realizujeme zážitkové pobyty pro děti a dospělé s postižením za vydatné pomoci dobrovolníků a také příměstské tábory pro děti a mládež. Nově pořádáme zájmové kroužky pro děti a mladé lidi do 26 let. Naším dlouhodobým cílem je podpora rozvoje komunitních služeb, které umožní lidem i s těžkým handicapem žít aktivně ve své vlastní domácnosti v blízkosti rodiny a přátel.

 

Datum: 17.6.2019 15:27:00

Fotogalerie / Reference

Virtuální prohlídka

Další služby

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště