Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Aktuality

Téměř 25 tisíc návštěvníků a Raška Expres

 

Atraktivní sportiště, závody pro veřejnost, krasobruslařské exhibice, autogramiády, komentování závodu Martiny Sáblíkové bratrem Milanem, oslava 50. Výročí zisku zlaté olympijské medaily Jiřího Rašky s jeho vnukem Janem Mazochem a spoustu dalšího. První víkend Olympijského festivalu v Brně přinesl atraktivní program na všech stanovištích. Pavilon Z navštívilo téměr 25 tisíc diváků.

„Divácký zájem nás opravdu hodně těší, je to signálem, že se nám povedlo připravit opravdu atraktivní program. Věřím, že si sem lidé najdou cestu i v dalších dnech,“ zve na další průběh Olympijského festivalu manažer Olympijského festivalu v Brně Richard Mrázek.

Mezi hosty o víkendu nechyběla ani zlatá veslařka z Londýna 2012 Miroslava Knapková Topinková nebo maminka slavné biatlonistky a bývalá reprezentantka Gabriela Soukalová s týmovou parťačkou ze stříbrné štafety v Sarajevu 1984 Dagmar Švubovou (nyní Hromádkovou), a také ještě loni aktivní biatlonistka Jitka Landová. Mistr světa z roku 2003 v klasickém běhu na lyžích Martin Koukal byl k dispozici zájemcům při výuce lyžování.

První olympijská neděle se v Brně nesla ve znamení příjezdu Raška Expresu, speciálního vlaku, který dorazil přímo na Výstaviště. Vlaken na počest 50. výročí zlaté medaile českého lyžaře století Jiřího Rašky dorazili olympijští medailisté - rychlostní kanoista Josef Dostál, vodní slalomářka Štěpánka Hilgertová, nebo bronzový oštěpař z mistrovství světa Petr Frydrych. Nechyběl ani vnuk Jiřího Rašky Jan Mazoch. „Kdyby to viděl děda, tak by měl určitě slzy v očích,“ popsal Mazoch.

Další akce na Olympijském festivalu v Brně

Bohatý program je připraven i na další dny. V pondělí budou mít návštěvníci možnost shlédnout exhibici biliardu (fotbalisté Jarušek, Mazura, Němec v 15.00 hodin). Připravena bude krasobruslařská exhibice na ŠKODA AUTO ledové ploše po 14.00 hodině. Na hlavním pódiu uvidí návštěvníci vystoupení taekwondo v 16.00 hodin.U biatlonové střelnice by měl vypomáhat ve výuce reprezentant Ondřej Hošek.

V úterý by měl na festival zavítat český fleretista Alex Choupenitch, také bývalý servisman Lukáše Bauera Vít Fousek. Pokračovat bude také program a výuka na jednotlivých stanovištích, připravena je České dráhy běžecká trať, Visa pumptracová dráha, ČEPS biatlonová střelnice, nebo populární ŠKODA AUTO hokejová plocha s T-Mobile Sliding Centrum.

Děti si můžou vyzkoušet Autokrosovou akademii AX, od 13.00 hodin budou připraveni trenéři curlingu. Odpoledne bude probíhat imitace lezení na ledě s cepíny. Obtížnostně je určené pro širokou veřejnost a děti od 10 let věku. Zájemcům bude zapůjčeno lezecké vybavení a bezpečnostní pomůcky. Snowboarding je připraven v Coca-Cola snowparku, ale to není vše. V Pavilonu Z je na druhém patře připravený i stolní tenis, šachy, nebo zážitková turistika.

Olympijský festival v Brně se přes týden v pracovní dny otevírá v 9 hodin dopoledne a aktivity budou v plném proudu až do 19 hodin. V pátek a v sobotu je otevřeno až do 21 hodin.

Více na našem webu www.olympijskyfestival.cz
Autor fotografií: ČOV - Markéta Navrátilová/Radek Miča

 

Datum: 11.2.2018 16:52:00

Fotogalerie / Reference

Virtuální prohlídka

Další služby

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště