Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Proběhlé akce

XVII. Veletrh středních škol 2011

Ve dnech 25. – 26. 11. 2011 se v hale G1 v areálu Veletrhy Brno, a.s. uskuteční další ročník veletrhu středních a vyšších odborných škol, který bude již po dvanácté organizačně zajišťovat Střední škola polytechnická Brno, Jílová 36g. Veletrh je určen pro žáky posledních ročníků základních škol, kterým má pomoci při rozhodování a výběru zaměření dalšího studia v rámci zvoleného povolání.

V roce 2006 se veletrhu zúčastnilo celkem 80 vystavovatelů – 75 středních škol, Úřad práce Brno – venkov, jehož záměrem je pomoci žákům a studentům zhodnotit zvolený obor v rámci uplatnění na trhu práce, Ústav informací ve vzdělávání a 3 nakladatelství ( SPN, Didaktis, Fortuna), které se zabývají tiskem učebnic, odborné literatury a doplňkové literatury pro studenty. Kromě 50 brněnských škol prezentovalo své obory i 25 mimobrněnských, z těch vzdálenějších jmenujme Znojmo, Lomnice, Rýmařov, Boskovicko, Litomyšl, Lanškroun, dokonce až Hradec Králové, Hořice.

V roce 2007 i 2008 se na tento veletrh přihlásilo celkem 95 organizací, z toho dva Úřady práce, tři knižní nakladatelství, Expodata a Národní stavební centrum, Ústav informací ve vzdělávání a 87 brněnských i mimobrněnských škol. O 12 škol více než v roce 2006 – kromě již výše zmíněných např. SOU rybářské Třeboň, Střední lesnická škola Hranice, SOU letecké Kunovice, ale i SOU oděvní Strážnice, vinaři z Valtic, Bzenec atd. 

I v letošním roce je počet účastníků vysoký – kromě SPN, Střediska služeb školám, scio, Alfa Agency, Úřadu práce ČR, stánku Studujte v Chrudimi a tradičních vystavovatelů přibyly nové školy z Velkého Meziříčí, Moravského Krumlova, Litomyšle, Rožnova pod Radhoštěm. Nabídka je opět velmi pestrá, celkem 85 škol a 5 organizací.

Neoddělitelnou součástí celého veletrhu je doprovodný program, který probíhá na volné ploše uvnitř pavilonu. Zde se školy přestavují krátkými sportovními, pěveckými nebo tanečními vstupy, módními přehlídkami, byli jsme svědky pochodování mažoretek i efektního barmanského vystoupení.

Nejen z těchto důvodů by si rodiče a žáci posledních ročníků základních škol neměli nechat tento veletrh ujít. Na vaši návštěvu se již nyní těší organizátoři akce.

Provozní doba veletrhu:

  • 25. 11. 2011 od 9.00 do 18.00 hodin
  • 26. 11. 2011 od 9.00 do 17.00 hodin.

Více informací k veletrhu na http://www.jilova.cz

 

Fotogalerie / Reference

Virtuální prohlídka

Další služby

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště