Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Proběhlé akce

Ohlédnutí za akcí Zelený svět 2011

Dvanáctý ročník veletrhu Zelený svět 2011 se uskutečnil v nových prostorách brněnského výstaviště (v obou křídlech pavilonu A) ve dnech 2.-3. září 2011. Veletrh obsadil plochu 6 000 m2 a zhlédlo jej 2560 návštěvníků. Veletrhu se účastnilo 107 firem a partnerů na celkové ploše 2272 m2. Mezi vystavovateli byli především zástupci českých firem, dále bylo zastoupeno Slovensko, Maďarsko, Polsko, Německo, Rakousko, Itálie, Belgie a Holandsko.

V sále Morava pavilonu A proběhl workshop k soutěži "Park roku 2011" a "Zahrada roku 2011" , a to formou představení nejúspěšnějších děl z pohledu projektanta, investora a realizátora. Další úspěšnou soutěží v rámci letošního ročníku byla "Svatební kytice roku 2012". Soutěž je určena všem profesionálním floristům a studentům odborných zahradnických škol. Tématem soutěže je vytvořit nejkreativnější svatební kytici nebo dekoraci, která bude inovativní celkovým nápadem, tvarem, materiálovým nebo barevným složením.

Za zmínku bezesporu stojí expozice na téma Vánoční inspirace 2011, která byla poprvé realizována při loňském ročníku. V této expozici v pavilonu A2 představili přední floristé České republiky (Jaromír Kokeš, Přemysl Hytych, Petr Kopáč, Marie Bittnerová s Květinami Weinlichová) tato vyhlášená témata: vánoční stromek, adventní věnec, vánoční stůl, svícen, kytice, parter a závěsná dekorace.

Květinový maratón byl plný nových květinových kreací. V pátek se na něm podíleli časopis Profi Florista a velkoobchod Vonekl na téma Květiny a design. Představili se zde floristé Hana Kindelmannová Šebestová, Milan Dopita a Tamás Vígh.

Fotogalerie / Reference

Virtuální prohlídka

Další služby

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště