Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Proběhlé akce

Majáles a Utubering

 

Stovky studentů se dne 6.5.2017 sešly v centru Brna na tradičním průvodu, kterým začal poslední den letošního majálesu. Novinkou byly alegorické vozy se známými hudebními interprety, jako jsou kapely Jelen, Vypsaná fixa nebo zpěvák Tomáš Klus.

Jednotlivé univerzitní, ale i středoškolské týmy se počátkem dubna účastnily majálesové losovačky, tedy ceremoniálu, při němž bylo losem určeno, kterou školu bude jaká kapela reprezentovat. "Úkolem kapely pak není jen zahrát velký koncert na Majáles Open Airu na brněnském výstavišti, ale také podpořit kandidáty na krále a královnu jednotlivých škol a reprezentovat jejich školu v majálesovém průvodu," uvedl jeden z organizátorů David Peštál.

Z náměstí Svobody se průvod v doprovodu policistů, strážníků a zaměstnanců brněnského dopravního podniku, kteří organizovali dopravu, vydal centrem města až k výstavišti.

Tam se hrunly davy lidí. Letos byl Majáles již podruhé spojen s akcí určenou hlavně pro mladší publikum – Utuberingem. A tak zatímco příznivci oslav studentského svátku si odpoledne před jednotlivými pódii prozpěvovali společně s Anetou Langerovou nebo skupinami Jelen a Mandrage, děti s trpělivými rodiči stály fronty na selfie s hvězdami jejich generace.

Z youtuberů přijeli například Jirka Král či Shopaholic Nicol. Vrcholem Majálesu, jehož součástí byl i průvod městem byl tento rok koncert Tomáše Kluse, kapely No Name a rapera Marpa. Na Majáles dorazilo zhruba 20 tisíc lidí, na Utubering asi o polovinu méně.

 

Fotogalerie / Reference

Virtuální prohlídka

Další služby

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště