Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Aktuality

Přijďte fandit hokejistům, v neděli se Olympijský festival otevírá již o půl deváté

 

Včera čeští hokejisté porazili na olympijských hrách domácí Jižní Koreu, zítra je čeká Kanada a v neděli Švýcarsko. Jak si poradí s nevyzpytatelným soupeřem? Neseďte doma u televize a přijďte ochutnat olympijskou atmosféru do pavilonu Z brněnského výstaviště.

Zápas Česko – Švýcarsko začíná v 8:40, a tak se zdejší Olympijský festival otevírá o půl hodiny dřív, než je zvykem – již o půl deváté.

A až duel skončí, určitě neodcházejte. Aktivit a možností totiž sportovní park nabízí na celý zbylý den. Povídat by o tom mohly už desetitisíce lidí, kteří do brněnského Olympijského festivalu přišli. Jen minulý víkend jich bylo 25 tisíc, celkem už organizátoři napočítali přes 40 tisíc návštěvníků.

 

I další „statistická“ data jsou zajímavá – v Olympijském festivalu, který se v Brně odehrává poprvé, se již snědlo 623 bochníků a 2360 krajíců Olympijského chleba Karel. Prodalo se již 2 683 kusů čepice Raškovky a rozdalo se více než 700 medailí. Do soutěží se na výstavišti zapojilo už 60 škol nejen z Jihomoravského kraje.   

Pokud se míníte přidat – a určitě to udělejte, co vás v nejbližších třech dnech čeká?

 

Pátek

Jednotlivá sportoviště navštíví bývalý český vícebojař a olympijský vítěz v desetiboji z roku 2004 Roman Šebrle, ale i bývalý československý krasobruslař Karol Divín.

Hosty budou také Edita a Rudolf Březinovi, rodiče Michala Březiny a Elišky Březinové a krasobruslařští trenéři, a Josef Chuchla, olympionik a český skeletonista.

Ve 14:30 hodin přijdou na pódium úspěšní olympionici Jihomoravského kraje ze Zimní olympiády dětí a mládeže 2018. Výkony mladých sportovců ocení hejtman Bohumil Šimek, radní Jihomoravského kraje pro sport Jana Pejchalová, předseda Poslanecké sněmovny ČR Radek Vondráček, ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga a Eliška Březinová, krasobruslařka a ambasadorka Olympijského festivalu v Brně.

Od 16 hodin se na hokejové ploše představí v exhibičním utkání hráči hokejové školy pro amatéry a hobby hráče – Hobby hokej Brno. Týmy tvoří dospělí hráči, pro které je hokej především relaxací a zábavou. Úroveň příchozích hráčů je různá: jsou to bývalí hokejisté, hráči se základy hokejových dovedností, ale především úplní začátečníci. V pátečním utkání se představí družstva ze soutěže FreeStarHobbyHokejLigy (FSHHL), která je založena právě na hráčích bez hokejové minulosti.

 

Sobota

Společně do Koreje! V sobotu se návštěvníci slovinské Rogly, francouzského Grenoblu a Brna ve stejnou dobu, v 11:00 - 16:00 hodin, pokusí společně ujet na bruslích 8 688 km, což je vzdálenost ze srdce Evropy do olympijské Koreje. Pojďme ukázat, že Brno dojede nejdále!

Oddíl běžeckého lyžování SK SOKOL Brno pořádá v sobotu Přebor města Brna v běhu na lyžích - obratnostní závod. Závody se budou konat přímo na České dráhy běžecké trati Olympijského festivalu na brněnském výstavišti.

 

Neděle

Jak už bylo řečeno, areál se otevírá mimořádně v 8:30, aby fanoušci mohli sledovat další duel českého národního týmu v základní skupině, který startuje už v 8:40. V pátek a sobotu je otevřeno standardně od 9 do 21 hodin.

Po celou dobu festivalu můžete vidět zblízka i zpravodajskou práci – z Olympijského festivalu vysílá Česká televize a Český rozhlas. Včera se do ochozů pavilonu Z nastěhoval i Eurosport. Každodenní zajímavosti z dění ve sportovním parku najdete také na Facebooku BVV.

 

 

Kdy určitě přijít

19. února       SportParks + MOV
                        Pracovní skupina projektu SportParks + zástupci MOV na návštěvě v Brně
21. února       Paralympijský den v Brně
                        Prezentace sportů pro handicapované v Brně
20. února       Jak si připravit lyže…
                        Workshop s bývalým mistrem světa M. Koukalem
22. února       Nagano 1998
                        20 let od zisku hokejového zlata - celodenní program na toto téma

Aktuální informace najdou zájemci vždy na webu www.olympijskyfestival.cz

 

Olympijský festival

9. – 25. února 2018

Praktické informace

Na Olympijský festival se dostanete bránou číslo 7 z ulice Bauerova. Hned u ní zastavuje autobus 84. Areál bude přístupný v pátky a soboty od 9 do 21 hodin, od neděle do čtvrtka od 9 do 19 hodin. V neděli 18. února se otevírá mimořádně v 8:30. Vstupné na Olympijský festival je 50 Kč, děti do 150 cm mají vstup zdarma.

Když se chci jen dívat

Stačí zaplatit vstupné a vejít do areálu. Návštěvníky čeká řada sportovních klání, exhibičních vystoupení a hudebních show. Součástí parku je také fanzóna s LED obrazovkami, na nichž běží přímé přenosy z olympiády. Přijďte si fandit českým olympionikům, kteří budou bojovat v Pchjongčchangu. 

Když si chci zasportovat

K dispozici jsou každodenně vybraná sportoviště, které si lze zarezervovat pomocí online formuláře. Rozpis najdete zde. Kdo si nepřinese sportovní náčiní s sebou, vše půjde za poplatek půjčit. Třeba set běžky-boty-hůlky vyjde na padesátikorunu, brusle do 80 korun. Pořádně si prostudujte půjčovné. Ať jdete na výstaviště jen nasát atmosféru nebo se vyřádit, budete mít možnost se seznámit s třicítkou olympijských i neolympijských sportů.

Foto: ČOV/Radek Miča a BVV

Datum: 16.2.2018 8:34:00

Fotogalerie / Reference

Virtuální prohlídka

Další služby

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště