Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Aktuality

Přehlídka České ručičky došla po covidové odmlce k finále XIV. ročníku. Uskuteční se na výstavišti

 

Ve středu 15. června 2022 společně oslavíme mladou generaci řemeslníků, ty nejlepší z řad žáků středních odborných škol v 19 oborech vzdělání z celé České republiky. Poprvé po dlouhé odmlce, kdy nám protiepidemická opatření nedovolovala se scházet a dokonce ani soutěžit, proběhly letos téměř všechny soutěže, které jsou zařazeny do Přehlídky, a můžeme se tedy těšit v Rotundě pavilonu A, brněnského veletržního areálu, na slavnostní předání cen.

Svou účast přislíbila řada významných osobností, jako je hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich, Josef Středula, předseda Českomoravské konfederace odborových svazů, Jan Wiesner, prezident Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů České republiky, zástupci ministerstev, paní Dagmar Kuchtová, generální ředitelka Svazu průmyslu a obchodu, Tomáš Psota, ředitel Krajské hospodářské komory Jižní Moravy a v neposlední řadě zástupci Cechů a sociálních partnerů.

Přehlídka České ručičky každý rok reprezentuje nejprestižnější celostátní soutěže odborných dovedností v učebních oborech, jejichž absolventů je trvalý nedostatek na trhu práce. Všechna postupová kola vybraných soutěží a především jejich finále jsou v průběhu celého školního roku monitorována. Jejich vítězové a zástupci příslušných středních odborných škol jsou vždy v červnu pozváni do Brna na slavnostní galavečer. Při této, v rámci celé České republiky, unikátní akci jsou všichni juniorští mistři svých řemesel pod jednou střechou oceněni prestižní zlatou plaketou Českých ručiček.

„Hlavním cílem této Přehlídky je celoroční propagace učňovského školství, ale zároveň také zvýšení povědomí o významu a zajímavé profesní budoucnosti učňovských oborů mezi dětmi a také jejich rodiči,“ uvádí předseda organizačního výboru přehlídky Jiří Košťál.
Kromě mladých nadějí oceňujeme každoročně i významné pedagogické pracovníky a osobnosti, které významně rozvíjejí odborné vzdělávání nejen na středoškolské úrovni.

O umělecký program se postarají žáci Gymnázia s uměleckou profilací, Střední školy umělecko-manažerské a členky tanečního studia NO FEET.

V prostorách okolo pavilonu pak bude možno shlédnout ukázky prací řady řemeslných oborů z brněnských odborných škol.

Zkrátka večer to bude krásný a jakoukoliv účast médií vítáme.

Podpora řemesel je v poslední době nutná ze všech stran!

Vyhlašovatelem přehlídky je Jihomoravský kraj.

Spoluvyhlašovateli jsou:

  • Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy,
  • Ministerstvo průmyslu a obchodu,
  • Ministerstvo zemědělství.

Více o přehlídce na www.ceskerucicky.eu.

Datum: 13.6.2022 14:50:00

Fotogalerie / Reference

Virtuální prohlídka

Další služby

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště