Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Aktuality

Odstartoval největší tuzemský mezinárodní železniční veletrh RAIL BUSINESS DAYS. Co přinesl první den?

 

Dne 7. června byl oficiálně zahájen mezinárodní železniční veletrh a konference RAIL BUSINESS DAYS. První den přilákal přes 3000 návštěvníků z řad široké i odborné veřejnosti, kteří si mohli prohlédnou několik desítek expozic ve venkovní a vnitřní části areálu. Enormní zájem ze strany veřejnosti byl o prohlídku legendárního francouzského rychlovlaku TGV umístěného v rámci expozice Správy železnic, který je symbolem příchodu vysokorychlostní železnice do ČR. Návštěvníci se také velmi zajímali o moderní dálkovou jednotku ČD InterJet národního dopravce České dráhy.

Zahájení veletrhu i konference RBD 2022 se ujal ministr dopravy Martin Kupka a generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda, poté se oba pánové odebrali na prohlídku veletrhu a jednotlivých expozic, kde ocenili především ukázky konkrétních technologií a počinů, které pochází z českých hlav.

„S rozvojem a výstavbou vysokorychlostních tratí se lidem výrazně rozšíří možnosti s ohledem na uplatnění v zaměstnání, jednoduše řečeno, jak daleko mohou jezdit každý den za prací. Stejně tak to platí v případě kontaktu s rodinou či vzdálenými známými. S příchodem vysokorychlostních tratí sledujeme v zahraničí i zkvalitnění všech ostatních železničních spojení, protože současné přetížené koridory limitují rozvoj regionální i nákladní dopravy,“ řekl v rozhovoru pro DopravaDnes.cz Martin Kupka, ministr dopravy ČR. Jako symbol vysokorychlostní železnice v ČR je v areálu vystavena legendární francouzská jednotka TGV PSE 16.

„Již nyní můžeme říct, že vystavení ikonické jednotky TGV v ČR zvýšilo zájem o vysokorychlostních tratě. To bylo naším cílem, aby vysokorychlostní tratě začaly rezonovat veřejností. Ten cíl se splnil více, než jsme čekali, ohlasy jsou pozitivní a v Praze i Brně přilákala jednotka tisíce návštěvníků, a jistě tomu tak bude i v Jihlavě a Ústí nad Labem, “ doplnil Jiří Svoboda, generální ředitel Správy železnic.

„Veletrh má za cíl propojit jednotlivé segmenty železničního odvětví a podpořit tak jeho rozvoj do budoucna, a to i s významným zapojením českých firem s podporou přeshraniční spolupráce. Současně nás těší velký zájem široké veřejnosti, neboť železnice je a zajisté bude klíčovým dopravním módem v České republice,“ řekl zástupce pořadatele Robert Pagan.

Na veletrhu se představilo několik desítek firem a institucí napříč drážním prostředím. Mezi ty největší vystavovatelé patří Správa železnic, České dráhy a jejich dceřiné společnosti, ČD Cargo, AŽD Praha, stavební holding enteria, LAPP, Tramo Rail, Elmesy a mnoho dalších.

Pro návštěvníky z řad široké i odborné veřejnosti bude veletrh RAIL BUSINESS DAYS otevřen ještě 8.6. v době od 9.00 do 18.00 a ve čtvrtek 9.6. v době od 9.00 do 16.00.

Pro více informací včetně nákupu vstupenek navštivte webové stránky www.railbusinessdays.cz.

Další ročník mezinárodního veletrhu a konference RAIL BUSINESS DAYS je již naplánován na 6. až 8. června 2023.

Datum: 8.6.2022 14:50:00

Fotogalerie / Reference

Virtuální prohlídka

Další služby

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště