Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Aktuality

Nejlepší bílé víno je z Moravy


Od 2. do 6. září probíhala na brněnském výstavišti soutěž Concours Mondial de Bruxelles. Na už 27. ročníku hodnotili světoví degustátoři neuvěřitelných 8500 vín ze 46 zemí. Moravská a česká vína obdržela celkem 112 medailí. Jako nejlepší bílé víno byl vyhodnocen Hibernal výběr z hroznů 2015 z B/V vinařství z Milotic. Samotné umístění soutěže na brněnské výstaviště je oceněním tohoto unikátního prostoru i schopností zaměstnanců společnosti Veletrhy Brno, kteří dokázali připravit zcela bezpečné podmínky i v době koronavirové pandemie.

Oficiální program soutěže víz začal 2. září příjezdem degustátorů, následující den proběhly exkurze do moravských vinařských oblastí. Od pátku do neděle probíhalo hodnocení vín, které bylo v sobotu odpoledne zpestřeno dalšími exkurzemi. Akce vyvrcholila v neděli večer galavečerem na výstavišti.

Samotné hodnocení probíhalo v pavilonu B, společenské akce se odehrávaly v pavilonu A. Oba prostory byly připraveny tak, aby splňovaly požadavky pořadatele soutěže a současně vše, co bylo potřeba k zajištění bezpečnosti účastníků. Brněnské výstaviště je prostorem vhodným pro konání firemních akcí a dalších podobných událostí i v době přísných bezpečnostních opatření souvisejících s virovou nákazou.

 

Datum: 24.9.2020 10:17:00

Fotogalerie / Reference

Virtuální prohlídka

Další služby

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště