Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Aktuality

Národní divadlo a pavilon P, spojení, které ohromuje

 

Umění Národního divadla Brno a možnosti pavilonu P brněnského výstaviště, to začíná být víc než „sňatek z rozumu“, kdy soubory na BVV hrají kvůli opravám domovského Janáčkova divadla. Svědčí o tom pochvalné kritiky, které se momentálně začínají snášet na sobotní premiéru opery Faust a Markéta, na režii francouzské klasiky Charlese Gounoda, které se ujal Jiří Heřman, na výkon všech protagonistů a šéfdirigenta Marka Ivanoviće. A na scénu Pavla Svobody, kterou umožňuje velkorysý prostor pavilonu.

Čtěte zde: http://www.mestohudby.cz/publicistika/kritika/kdyz-deti-nenosi-cap-aneb-opera-na-vystavisti a zde: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/2336314-recenze-fantasticky-faust-herman-pripravil-grand-operu-pro-21-stoleti a také zde: https://www.casopisharmonie.cz/svet-opery/brnensky-faust-a-marketa-pro-pokrocile.html

Reportáž o Faustovi a Markétě: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122427178-udalosti-v-regionech-brno/317281381991215-udalosti-v-regionech?index%5B0%5D=588506&x=54&y=16

Tvůrčí dvojice Heřman – Ivanović právě získala cenu Divadelních novin v kategorii Hudební inscenace 2017 za operu Láska na dálku. S pavilonem P brněnského výstaviště zkouší své další možnosti. Roli Markéty se ujala přední členka brněnského souboru Pavla Vykopalová spolu s naším již stálým hostem sopranistkou Kateřinou Kněžíkovou. Po vynikajícím výkonu v roli Nemorina se tentokrát jako Faust představuje španělský tenorista José Manuel v alternaci Lucianem Mastrem a jako Mefistofeles Jan Šťáva spolu s Davidem Nyklem a Ondrejem Mrázem.Koho opera v tak netradičních prostorách láká, neváhejte – reprízy se uvádějí už jen dnes a zítra. Další možnost vidět Fausta a Markétu bude až v květnu příštího roku.

Divadelní pavilon

Na tak dlouhou dobu ale Národní divadlo Brno z výstaviště nemizí. V lednu se do pavilonu P vrátí taktéž vychvalovaná baletní verze legendární West Side Story, která měla premiéru teprve před třemi týdny. Recenzenti jí dávají známky nejvyšší.

Čtěte zde: https://operaplus.cz/svetova-premiera-tanecni-verze-west-side-story-brnenskem-vystavisti/

V poslední únorové dny se pak do industriálních prostor nastěhuje mistr Puccini – Janáčkova opera zde odehraje po dvou představeních jeho „hitů“ Tosca a Turandot.

Foto: Archiv NdB

Datum: 18.12.2017 10:05:00

Fotogalerie / Reference

Virtuální prohlídka

Další služby

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště