Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Aktuality

Jaro na výstavišti nabídne hudební festivaly i odborné kongresy


Příznivci nedávné i daleké minulosti, dopravy, krásy i dobré hudby si přijdou na brněnském výstavišti na své. Kromě veletrhů se totiž v areálu brněnského výstaviště uskuteční množství hostujících akcí.

Hned druhý dubnový víkend bude pavilon P hostit Brněnskou národní výstavu psů 2, která byla přesunutá z Ostravy. Živo bude na výstavišti i o velikonočním víkendu. Bílá sobota patří tradičnímu setkání VeteránTechna, které potěší všechny milovníky historických vozů.

První beauty veletrh v Brně míří na výstaviště

Víkend 23. a 24. dubna patří velké premiéře. Do pavilonu G1 poprvé zavítá veletrh Beauty Forum, který nabídne širokou prezentaci kosmetických značek i show make-up artistů a kadeřníků. Stejný termín, ale jiné místo konání, konkrétně Rotundu pavilonu A, má baletní soutěž Na špičkách.

Od 26. dubna pak návštěvníci pavilonu C prozkoumají hrobku a poklady panovníka Tutanchamona. „Velkolepá výstava nabídne na ploše více než dva tisíce metrů čtverečních přes tisíc exponátů, grafik či videí,“ pozval mluvčí společnosti Veletrhy Brno Radoslav Klepáč. Doplnil, že výstava Tutanchamon – jeho hrobka a poklady bude na výstavišti do konce září.

Květen s tradičním Majálesem i Animefestem

 Začátek května patří na výstavišti 30. výročnímu sjezdu České kardiologické společnosti, který se uskuteční od 8. do 10. května. „Zajímavostí je, že kromě fyzické části bude letos doplněný o virtuální formu,“ upozornil Klepáč. Zároveň podotknul, že sjezd je výhradně odborný a veřejnost se ho zúčastnit nemůže.

Po dvouleté pauze se na brněnské výstaviště vrací 7. května i oblíbený hudební festival Majáles. Organizátoři opět připravili zajímavý line-up. Na pódiu se tak vystřídají Marek Ztracený, Mirai, Kapitán Demo, Horkýže Slíže a další.

Další stálicí veletržního areálu je setkání příznivců anime a mangy Animefest, který se letos rozšíří do pavilonu E a nabídne tak o čtvrtinu vyšší kapacitu přednáškových sálů. S cosplayery se na výstavišti setkáte od 20. do 22. 5. května.

Významnou položkou kalendáře akcí je mezinárodní veletrh elektrotechniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení Amper, kterému patří termín od 17. do 20. května. A opomenout nelze ani burzu militarií Militaria Brno, která se uskuteční 14. května v pavilonu Z.

Poslední květnový víkend patří v pavilonu P konferenci Game Access, která spojuje hráče z celého světa. Jejím vyvrcholením bude nedělní koncert Mafia Live, kdy zazní známé herní melodie v podání Brněnské filharmonie.

Červen patří hudebním fanouškům všech žánrů

Dva roky covidu nutily organizátory přesouvat termíny koncertů i festivalů. Odklad se týkal i Československého Rockfestu, který si fanoušci Arakainu, Tublatanky a dalších uskupení konečně užijí od 3. do 4. června. Ti, kteří upřednostňují hudbu z 80. a 90. let minulého století, si přijdou na své následující pátek a sobotu, kdy se uskuteční 80-90s THE SHOW 2022.

Na poslední měsíc školního roku je plánovaný také druhý ročník série koncertů s názvem OPEN (F)AIR MUSIC. 9. června představí brněnskému publiku písničky z nového alba skupina MIG 21, 15. června pak zahrají Monkey Business a J.A.R.

Červen nabídne také brněnskou premiéru Rail Business Days. Na mezinárodním železničním veletrhu a konferenci se 7. až 9. června představí velcí hráči železničního odvětví v České republice. Své expozice představí například společnosti jako Správa železnic, České dráhy, ČD Cargo, AŽD a mnoho dalších.

 

Datum: 4.4.2022 17:26:00

Fotogalerie / Reference

Virtuální prohlídka

Další služby

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště