Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Aktuality

Exhibice, vzácní hosté, turnaje: Program Olympijského festivalu v Brně neutichá ani v týdnu

 

Úvodní prodloužený víkend na Olympijském festivalu 2018 přinesl pozitivní čísla návštěvnosti: Pavilon Z a jeho okolí navštívilo přes 25 tisíc lidí. V neděli přivítal Olympijský festival 13 926 návštěvníků. I v pracovní dny zájemci je na sportovištích připravený bohatý program.

Je to tady skvělé. Je dobré, že si fanoušci můžou vyzkoušet sporty od biatlonu přes curling až po šachy,“ pochvalovala si v pondělí nejlepší česká výškařka Michaela Hrubá, která se přijela na Výstaviště Brno podívat.

V pondělí mezi hosty nechyběli fotbalisté Josef Mazura, který je olympijským vítězem z Moskvy 1980, Karel Jarůšek a Petr Švancara.  Ti si v odpoledních hodinách změřili síly také v biliardovém turnaji.

Na biatlonové střelnici, ale i na podiu při odevzdávání cen jednotlivých soutěží základních škol můžete tento týden potkat biatlonistu Ondřeje Hoška. „Jsem rád, že na olympijských hrách v Pchjongčchangu získal Michal Krčmář medaili, protože je to velký dříč a určitě si ji zaslouží,“ řekl na pódiu po přímém přenosu nedělního závodu.

Další akce na Olympijském festivalu v Brně 

V úterý zavítá na festival zavítat český fleretista a mistr Evropy do 23 let Alexander Choupenitch, také bývalý československý cyklista Jiří Daler, jenž na letních olympijských hrách v roce 1964 v Tokiu získal zlatou medaili ve stíhacím závodě jednotlivců. Přijede také vicemistr světa v dráhové cyklistice Tomáš Bábek.

Pokračovat bude také program a výuka na jednotlivých stanovištích. Velkou popularitu si získává T-Mobile Sliding Centrum, kde si návštěvníci, podobně jako i rychlostní kanoista Josef Dostál, vyzkouší nejen nasedání, ale i krátkou jízdu ve čtyřbobu.

 V 13:30 je plánována exhibice na ŠKODA AUTO hokejové ploše a v 14:00 pak exhibice biliardu a hra s veřejností. Těsně před třetí hodinou odstartuje další krasobruslařská exhibice na ŠKODA AUTO hokejové ploše, kde si od 17:30 můžou diváci vyzkoušet sledge hokej.

O kulturní program na pódiu se už ráno v 10:00 hodin postarají Cheerleaders Glitter Stars Slavkov, od 14:00 hodin se představí basketbalový ženský tým BK Žabovřesky, které absolvují také autogramiádu. Od 15:30 hodin bude následovat přednáška o první pomoci v podání Mendelovy univerzity v Brně.

Olympijský festival v Brně se přes týden v pracovní dny otevírá v 9 hodin dopoledne a aktivity budou v plném proudu až do 19 hodin. V pátek a v sobotu je otevřeno až do 21 hodin.

Více na našem webu www.olympijskyfestival.cz
Autor fotografií: ČOV - Radek Miča

 

Datum: 12.2.2018 10:44:00

Fotogalerie / Reference

Virtuální prohlídka

Další služby

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště