Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Aktuality

157 271, to je konečný součet návštěvníků Olympijského festivalu na výstavišti

 

Olympijský oheň v Koreji přestal plápolat, svoje brány uzavřel i brněnský Olympijský festival, jehož cestrem byl pavilon Z brněnského výstaviště.

Premiéra sportovní události v Brně klapla na výbornou a svědčí o tom konečný počet návštěvníků, kterých si na ledové plochy, skokanský můstek nebo snowpark našlo cestu 157 271.

Zimní edice Olympijského festivalu je jednou z nejpovedenějších akcí, které jsme měli možnost v posledních letech ‘pod pěti kruhy’ pořádat. Návštěvníci Olympijského festivalu opět ukázali, že Česko není zemí, která se dokáže semknout u sportovních úspěchů svých hrdinů pouze před televizní obrazovkou, nebo v hospodách, ale především při aktivním sportu. A to bylo záměrem Českého olympijského výboru: spojit fandění českým barvám s možností vyzkoušet si na vlastní kůži sporty, které třeba znáte právě pouze z televizních obrazovek,” řekla manažerka projektu Naďa Černá.

K vyzkoušení bylo připraveno čtyřiatřicet zimních i letních sportů, olympijských i neolympijských. Jednoznačně největší zájem byl o curling, biatlonovou střelnici a pumptrack.

Zajímavostí a statistických čísel je ale mnohem víc.

23 165
nejvyšší denní návštěvnost, a to v sobotu 17. února
100 sportovních osobností se přijelo do Brna podívat
4 200
dětí z 83 škol si přijelo zasportovat v dopoledních programech
1 900
 bochníků Olympijského chleba Karel se prodalo
8 660
 krajíců „Karla“ lidé koupili
315
 dobrovolníků na festivalu pomáhalo, po 17 dnů a ve směnách
1500
 m3  sněhu se vyprodukovalo na tratě, běžkařská měřila 272 metrů a výšku měla 0,5 metru.
270 metrů byly dlouhé ledové cesty, na volné bruslení bylo vyhrazeno 182 hodin a průměrně 3x denně se rolbovala.
22 hodin je celková doba exhibic na ŠKODA AUTO hokejové ploše, vnitřní ledové plochy se musely rolbovat 4x denně
3 047
medailí dostali účastníci závodů
550 medailí bylo uděleno sportovním klubům
5 400 
bylo vydaných diplomů a medailí za splnění Hrací karty
374 000
kroků průměrně nachodili jednotliví zástupci osmičlenného Sport týmu po dobu Olympijského festivalu, za oněch 17 dnů tedy mají v nohách 300 km (na osobu).

 

Místo setkání

Kromě sportů táhly davy do olympijského areálu představitelé a zástupci jednotlivých disciplín. Po svém úspěšném vystoupení na olympiádě v Koreji přijela návštěvníky pozdravit také bronzová olympijská medailistka z Pchjongčchangu v snowboardcrossu Eva Samková, krasobruslaři Anna Dušková a Martin Bidař, čtrnáctý pár soutěže sportovních dvojic, a sáňkaři Lukášem Brožem a Matějem Kvíčalou.

Sportovních osobností bylo v Brně přes stovku. Nechyběl skokan na lyžích, vnuk Jiřího Rašky, Jan Mazoch, hokejové legendy Jiří Holík a Jozef Golonka, asistent trenéra zlatého týmu z Nagana 1998 Slavomír Lener, bývalý světový rekordman v desetiboji Roman Šebrle, členové bronzového čtyřkajaku z Ria de Janeiro 216 Jan Štěrba, Daniel Havel, Lukáš Trefil, krasobruslařská legenda Karol Divín, triatlonista Filip Ospalý, olympijská vítězka z Londýna 2012, veslařka Miroslava Knapková Topinková, střelec David Kostelecký, tenisové hvězdy Radek Štěpánek a Lucie Hradecká a mnoho dalších. Nechyběli hráči hokejového klubu Kometa Brno nebo basketbalistky BK Žabovřesky.

V neděli 11. února dorazil na Výstaviště Brno Raška Expres. Ve vlaku z Prahy přijela na Olympijský festival také dvojnásobná olympijská vítězka ve vodním slalomu Štěpánka Hilgertová s manželem Lubošem, nebo rychlostní kajakář Josef Dostál.

Olympijský festival byl samozřejmě také místem setkání s významnými osobnostmi a bývalými sportovci. V Brně ho slavnostně zahájil premiér vlády České republiky v demisi Andrej Babiš, ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga, primátor města Petr Vokřál, místopředseda ČOV pro ekonomiku a marketing Libor Varhaník a náměstkyně hejtmana Jihomoravského kraje Taťána Malá. Nechyběl ani zlatý olympionik z Nagana 1998 Milan Hnilička a velvyslanec Korejské republiky Moon Seoung-hyun. V průběhu olympijských her přiletěl z Pchjongčchangu pozdravit fanoušky předseda ČOV Jiří Kejval.

Foto: ČOV/Radek Miča

Datum: 26.2.2018 7:27:00

Fotogalerie / Reference

Virtuální prohlídka

Další služby

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště