Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PROFINTECH
-> 3.–7. 10. 2022

Mezinárodní veletrh technologií pro povrchové úpravy

Na letošním MSV je největší výstava 3D technologií v ČR

16.9.2015

Největší česká výstava 3D technologií MCAE 3D expo představuje na MSV v pavilonu A1 v Brně unikátní exponáty. Ty ilustrují využití špičkové aplikace robotů, 3D tisku, 3D skenování, modelování a obrábění. Zájemci mohou nahlédnout do zákulisí vývoje a výroby po boku pořádající MCAE Systems například společnosti SVOTT, Moravská modelárna, MB Tech Bohemia, ING Corporation a dalších.

Na letošním MSV je největší výstava 3D technologií v ČR

Firma SSAB představila novou značku vysokopevnostních ocelí Strenx

16.9.2015

Na dnešní tiskové konferenci představila švédsko-finská společnost SSAB novou řadu vysokopevnostních konstrukčních ocelí, které jsou pevnější a lehčí. S mezí průtažnosti od 600 MPa do 1300 MPa představuje Strenx nejsilnější dostupnou ocel na trhu. K dispozici je ve formě desek, pásků a trubkových výrobků v tloušťkách od 0,7 mm do 160 mm.

Firma SSAB představila novou značku vysokopevnostních ocelí Strenx

3D skener ve slévárně v Brně

16.9.2015

Moderní skenovací techniku ve slévárně HEUNISCH Brno, s. r. o. představila na MSV na tiskové konferenci firma MCAE Systems. Rychlý rozvoj 3D tisku v posledních letech nejenže zpřístupnil tuto technologii spotřebitelům, ale také umožnil nové typy aditivní a hybridní výroby.

3D skener ve slévárně v Brně

Ministr Mládek: Česko by se mělo export více zaměřit na Maroko a Angolu

16.9.2015

Africké země totiž zatím stále znamenají pro české firmy bariéru, kterou je potřeba překonat, podpořit vedle subdodávek i samotný vývoz zboží a služeb, a svézt se tak na vlně ekonomického růstu vybraných afrických zemí. Nicméně vzestup Afriky, jak je mnohdy uváděno, je možná trochu přehnaný. Někdy se dokonce mluví o tom, že je médii uměle vytvořený. Zaznělo to na konferenci Afrika – nové trhy a příležitosti pro české exportéry, která se uskutečnila v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu. Na konferenci vystoupili ministr průmyslu a obchodu ČR Jan Mládek, prezident HK ČR Vladimír Dlouhý, náměstek ministra zahraničních věcí Miloslav Stašek, generální ředitel EGAP Jan Procházka, Petr Karel z Managing Partner London Market a hosté z afrických bankovních ústavů.

Ministr Mládek: Česko by se mělo export více zaměřit na Maroko a Angolu

Předpremiéra Škody Superb Combi

16.9.2015

Oficiálně bude představená až 19. 9., ale na veletrhu ji můžete vidět už dnes. Novou Škodu Superb Combi na výstavišti poprvé v České republice ukázal oficiální partner veletrhu - Škoda.

Předpremiéra Škody Superb Combi

Systém QMmeltpool 3D tak pomáhá minimalizovat náklady a zkracuje náběh výroby

16.9.2015

3 D technologie pohledem autorů luxusního českého auta R200 prezentovali na konferenci pod názvem 3D tisk – trendy, zkušenosti a obchodní příležitosti Petr Novaque a Marek Hoffmann. Ten řídí rodinnou továrnu zabývající se kovovýrobou v Ostrožské Nové vsi, která vyrábí prototypové karosářské díly do automobilů mnoha značek, od škodovek přes mercedesy až po luxusní Bentley nebo Rolls Royce.

Zahajovací projev premiéra Bohuslava Sobotky na slavnostním zahájení MSV 2015

15.9.2015

Předseda vlády ve svém tradičním zahajovacím projevu vyzdvihl význam průmyslu pro českou ekonomiku a přiblížil tři velké výzvy, které před ním stojí.

Zahajovací projev premiéra Bohuslava Sobotky na slavnostním zahájení MSV 2015

Slovenský národní den na MSV

15.9.2015

Stalo se již tradicí, že Slovenský národní den na MSV v Brně společně otevírá slovenský ministr hospodářství spolu se svým českým protějškem, ministrem průmyslu a obchodu. Proto i dnes úvodní slovo na zahájení slovenské prezentace patřilo dvěma mužům - Vazilu Hudákovi a Janu Mládkovi, kteří tak shodně a symbolicky potvrdili nadstandardní hospodářské a obchodní vztahy obou zemí. Přítomni byli i velvyslanci Livia Klausová a Peter Weiss. V Brně se v těchto dnech představuje 83 slovenských firem, čímž se náš východní soused stal po Německu druhým největším zahraničním vystavovatelem. Zahraniční firmy letos v Brně tvoří 47 % z celkového počtu vystavovatelů.

Slovenský národní den na MSV

Průmyslová revoluce vyžaduje změnu v myšlení lidí

15.9.2015

At´chceme nebo nechceme, ať ji pojmenováváme, jak chceme – nová průmyslová revoluce viditelně nastupuje. Pojmy průmyslová revoluce, Industrie 4.0, Průmysl 4.0 se objevují stále častěji – a stále častěji jsou zneužívány jako líbivé heslo, samotný obsah často uniká. Německá iniciativa Industrie 4.0 je iniciativou, která má systémově podpořit probíhající průmyslovou revoluci s cílem udržet či zlepšit pozici SRN ve světové ekonomice, udržet hegemonii německé ekonomiky. Odpověď na ní přišla z USA, Číny, Japonska a dalších zemí – s výjimkou USA se všichni hlásí k Industrie 4.0. Řekl to Vladimír Mařík, předseda výzkumné rady TA ČR na semináři Strategické výzvy nastupující průmyslové revoluce, který se uskutečnil v rámci MSV.

Průmyslová revoluce vyžaduje změnu v myšlení lidí

Business Den Ruské federace

15.9.2015

Rotunda pavilonu A dnes přivítala významné hosty, kteří zavítali na Business Den Ruské federace. Nechyběl mezi nimi velvyslanec Ruské federace v České republice Sergej Borisovič Kiselev, velvyslanec České republiky v Ruské federaci Vladimír Remek, český ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a řada dalších. Business Den Ruské federace, tato již tradiční událost pořádaná u příležitosti Mezinárodního strojírenského veletrhu Komorou pro hospodářské styky se SNS, přinesla rekapitulaci aktuálního stavu ekonomických a obchodních vztahů mezi Českou republikou a Ruskem a dala příležitost k prezentaci zástupcům ruských regionů, svazů, organizací a podnikatelských subjektů.

Business Den Ruské federace

Současně také

MSV
3.–7. 10. 2022


IMT
3.–7. 10. 2022


WELDING
3.–7. 10. 2022


FOND-EX
3.–7. 10. 2022


PLASTEX
3.–7. 10. 2022

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště