Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PROFINTECH
-> 3.–7. 10. 2022

Mezinárodní veletrh technologií pro povrchové úpravy

Logistická konference EULOG: Distribuční proces v praxi - Výroba

18.9.2015

Logistické konferenci EULOG 2015, která se konala 16. září na brněnském výstavišti, se zaměřovala na Distribuční proces v praxi. Během tohoto týdne se v rámci tématu měsíce září – praktická řešení budou na našem portále objevovat multimediální články na jednotlivé části distribučního procesu. Dnešní článek propojený s videi se podívá na začátek distribučního procesu – tedy do výroby.

Logistická konference EULOG: Distribuční proces v praxi - Výroba

Dlouhotočný automat - Zlatá medaile pro firmu TAJMAC - ZPS

18.9.2015

Zlatou medaili obdržel na Mezinárodním strojírenském veletrhu dlouhotočný automat Manurhin KMX 816 CLEVER z produkce TAJMAC-ZPS, a.s. Stroj je určen pro produktivní obrábění součástí z tyče o maximálním průměru 16 mm (volitelně až 20 mm).

Dlouhotočný automat - Zlatá medaile pro firmu  TAJMAC - ZPS

Zlatá medaile pro Vítkovice za produkci v oblasti transportu a logistiky

18.9.2015

Prestižní Zlatou medaili za produkci pro oblast transportu a logistiky si z Mezinárodního strojírenského veletrhu 2015 v Brně odnesla skupina Vítkovice Machinery Group. Její dceřiná firma Vítkovice Gearworks vyvinula nový typ stroje na zakládání vysokopecní vsázky, který výrazně snižuje prašnost. Žhavou novinku firma představila právě na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. "Prototyp stroje jsme vyvinuli pro Třinecké železárny, kde byl také nedávno spuštěn do provozu. Nahradil původní zakladač ze 60. let minulého století, který odprášení provozu vůbec neřešil," uvedl obchodní ředitel firmy Dalibor Fabián.

Zlatá medaile pro Vítkovice za produkci v oblasti transportu a logistiky

Siemens – digitalizace obráběcích strojů

18.9.2015

Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně Siemens mimo jiné představil 3D simulátor digitální továrny Siemens Comos Walkinside. Návštěvníkům umožnil vyzkoušet plánování výroby přímo v konkrétním průmyslovém prostředí. „Nasadí si speciální brýle, stisknou ovládací konzoli a objeví se přímo v prostorách továrny, kde se mohou procházet a na vlastní oči kontrolovat, zda v továrně běží vše tak, jak má,“ vystihuje výkonnost 3D aplikace, která bude dostupná na pavilonu A, ředitel prodeje Siemens Comos ČR Ing. Robert Macháček.

Obráběcí centra z KOVOSVIT MAS

18.9.2015

Obráběcí centra prezentovala ve své expozici na Mezinárodním strojírenském veletrhu společnost KOVOSVIT MAS, a.s. Například stroje řady MCH jsou určeny pro přesné a rychlé obrábění skříňových i plochých součástí z oceli, šedé litiny, a různých slitin. Dále jsou vhodné pro obrábění forem zápustek a pro sériovou výrobu dílců díky paletovému systému. Automatická výměna nástrojů ze zásobníku umožňuje práci v automatickém cyklu. S použitím zvláštního příslušenství stroje umožňují nasazení produktivních nástrojů se středovým přívodem chladicí kapaliny. Otočný NC stůl (osa B) umožňuje obrábění dílců na stroji z více stran či rozšiřuje produktivitu možností upnutí vícenásobných upínacích přípravků.

KUKA patří k předním inovátorům v oblasti robotiky

18.9.2015

Nové, rychlé, přesné malé roboty KUKAK KR AGILIUS prezentuje na Mezinárodním strojírenském veletrhu KUKA Roboter CEE GmbH. Tato firma patřila k průkopníkům na cestě robotiky a v současnosti je předním celosvětovým inovátorem v této oblasti.

KUKA patří k předním inovátorům v oblasti robotiky

ADVANTAGE dodává stroje na povrchové úpravy od dvaceti světových výrobců

18.9.2015

Firma ADVANTAGE prezentovala na MSV stroje firmy OTEC, jehož je v ČR výhradním zástupcem. Firma OTEC vyvíjí a vyrábí inovativní stroje určené k precizním a hospodárným povrchovým úpravám. V průběhu pouhých deseti let si podnik získal celosvětově vůdčí postavení v oblasti technologie povrchových úprav. Díky rozsáhlé distribuční síti jsou dnes produkty firmy OTEC dostupné zákazníkům po celém světě.

ZKL na veletrhu MSV

18.9.2015

Kuželíková ložiska PLC 82-09-01.4 s izolační keramickou vrstvou na povrchu vnějšího kroužku společnosti ZKL Group byla nominována na Zlatou medaili MSV. Tato speciální ložiska jsou již v homologačním procesu u zákazníka. Stejně tak zaujaly dvě kuličkové otoče.

ZKL na veletrhu MSV

1.PLASTCOMPANY představila stroje na mletí a drcení plastů

18.9.2015

Společnost 1.PLASTCOMPANY prezentovala na MSV sušičky, dopravníky, mlýny, temperanční jednotky, dávkovače, průmyslové chladničky pro chlazení vody apod. Novinkou v expozici byl mlýn MCHybrid Blender od firmy NOVACOLOR.

Pilous představil řadu novinek v pilách na kov

18.9.2015

Řadu novinek tradičně představila na Mezinárodním strojírenském veletrhu společnost PILOUS – pásové pily spol. sr.o. Výrobní program firmy PILOUS nabízí jako jediný na světě jak kompletní řadu pásových pil na kov tak i nejširší sortiment kmenových pásových pil na dřevo. Ve svém oboru patří PILOUS mezi největší světové výrobce jak šíří sortimentu, tak i počty vyráběných strojů, základem úspěchu a rychlého rozvoje firmy PILOUS byl od počátku maximálně kladený důraz na nejmodernější konstrukci a kvalitu strojů. Použití nových technologií a postupů společně s velmi robustním provedení strojů, designem a kontrolou kvality, zaručuje jejich dlouhodobou životnost a přesnost řezu.

Současně také

MSV
3.–7. 10. 2022


IMT
3.–7. 10. 2022


WELDING
3.–7. 10. 2022


FOND-EX
3.–7. 10. 2022


PLASTEX
3.–7. 10. 2022

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště