Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PRODÍTĚ
23.-26.3. 2017

Prodejně-kontraktační veletrh potřeb pro dítě

Lada Vyvialová fashion design

 

Značka LADA navazuje na osobní a profesní zkušenosti designérky Lady Vyvialové Tomečkové. Tým fashion studia je silný jak v designové tak obchodní části. Kolekce obsahují oděvy, klobouky, kabelky a kožené doplňky a jsou nabízeny prostřednictvím profesionálních kontraktů pro velkoodběratele v ČR i zahraničí a formou pop-upů a designových výstav koncovému zákazníkovi, v limitovaném množství prostřednictvím e-shopů.

Lada Vyvialová Tomečková  je nezávislá oděvní designérka. Navrhuje pro vlastní značku LADA, privat labels i sériové výrobce.  Účastní se různých projektů jako stylistka, designérka a propagátorka ( Celé Česko čte dětem, Blickfang, CFC fashion talks…). Spolupracuje i s jinými tvůrci zejména na projektech, jejichž tématem jsou ženy a ženskost ( Love Yourself, Dita Pepe, B. Baronová ).  Aktivně podporuje svou prací bonding ( Bondtriko.com, Světový týden respektu k porodu, kniha Bonding-porodní radost…). Účastnila se desítek módních přehlídek a výstav v ČR i zahraničí.

Ceny:

  • Výtvarník sezóny, cena redakce Elle, 
  • Gentlemans Essentials by MINI,
  •  Patrizia Gucci Selection ( WFW ), 
  • Grand Prix čestné uznání ( Bondtriko)

Na Světě ženy představíme kolekci pro zimu 2017 oceněné Patriziou Gucci na Warszava Fashion Week. Hlavním použitým materiálem je high-tech nanotechnologický materiál. Lada Vyvialová Tomečková, Mgr.art.

  • 1986-1990 Střední průmyslová škola textilní, Brno, návrhářství a modelářství oděvů, prof. Marcela Čapkovičová, ak.mal Karel Pokorný
  • 1990-1996 Vysoká škola výtvarných umení, Bratislava, textilní design – Doc. Jozef Bajus, oděv – Josef Ťapťuch
  • 1994 Nottingham Trent University, Velká Británie, pletená móda, stipendijní pobyt

Držitelka titulu Výtvarník sezóny, ceny redakce časopisu Elle, ceny Fashion Point, Gentlemans Essentials by MINI 2015, Patrizia Gucci Selection 2016 WFW, Grand Prix čestné uznání za Bondtriko PESNanoAg 2016

1995-1998 pedagog ( předměty výtvarná příprava,  oděvní návrhářství, figurální kresba ) na SPŠT Brno, SSPŠ oděvní Frýdek-Místek.

Od roku 1998 nezávislá designérka, 1998-1999 vlastní malou modelovou dílnu. Tvoří autorské modely, navrhuje pro konfekční značky( Otavan Třeboň, Alpisport, Respiro, Odex, Novesta…) , firmy, soukromou klientelu.

2008-2010 se věnuje také interiérovému a textilnímu designu.

Pravidelně vytváří kolekce autorských modelů prezentovaných v rámci výstav a veletrhů, krátkodobých pop-upů nebo soukromých galerií. Je zastoupena v multibrandových fashion a design storech, spolupracuje s Czech Fashion Councilem, s Českou televizí.

S fotografkou Ditou Pepe a Petrem Hrubešem se nepravidelně podílí na výtvarných projektech jako stylistka  a výtvarnice ( Celé Česko čte dětem, Měj ráda sama sebe ).

Od roku 2015 tvoří s týmem vlastního designové studio LADA fashion. Pracují s kvalitními materiály přímo od výrobců v ČR a Evropě, zaměřují se na hightech nanotechnologie. Modely personalizují vlastními potisky tvořenými ve spolupráci se studiem Bottomless. Účastní se kontraktačních výstav pro obchodníky v ČR i zahraničí. Pořádají vlastní pop-upy a limitované kusy nabízejí prostřednictvím e-shopů.

Hovoří anglicky, francouzsky, rusky.

Vdaná, 4 děti. 

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště