Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PRODÍTĚ
3.-6.3. 2016

Veletrh potřeb pro dítě

Avionaut ultralite - nejlehčí autosedačka na trhu

 

Autosedačka. Jedna z prvních věcí, s níž se každé dítě setká. A rozhodně věc nejdůležitější - už cestou z porodnice právě ona zajistí, abyste svůj poklad dovezli v bezpečí.

Volbě autosedačky bychom tak měli věnovat maximální pozornost, běžná praxe ovšem ukazuje opak. Zatímco nad typem kočárku či postýlky jsme schopni produmat noci, takzvané vajíčko − sedačku pro děti od 0 do cca 13 kg - bereme jako něco, čím obvykle pouze doplníme zakoupenou sadu.


Co nám hrozí?

V lepším případě zdlouhavé upevňování a ruce vytahané od těžké konstrukce, v horším plačící dítě, jemuž se ve vajíčku nelíbí. Jak připomíná Bartek Nowakowski, zástupce značky Avionaut: “Měli bychom si uvědomit, že to, co je pro nás dospělé jen obyčejná jízda autem, vnímají oči miminka jako dobrodružnou výpravu do neznáma. Na obřím sedadle si připadá ztracené           a zranitelné, milovaní rodiče sedí daleko vepředu. I na to jsme se snažili myslet, když jsme navrhovali nejnovější model autosedačky pro nejmenší Avionaut Ultralite.”

Statistiky ukazují, že 70 % autosedaček je špatně instalováno!

Avionaut Ultralite představuje ve svém oboru skutečnou revoluci. Nejen že je se svými 2,5 kily nejlehčí na trhu (konec vzpírání, maminky!). Při kolizi též výrazně snižuje nárazovou sílu, a dítě tak ještě lépe chrání.

Kouzlo se skrývá v materiálu: totožný se používá v leteckém průmyslu, s jehož experty Avionaut intenzivně spolupracuje jak po stránce konstrukční, tak designové. Každou součástku v každé fázi navíc prověřují konkrétní lidé - při samotné konstrukci, během přísného testování těsně před opuštěním výrobní linky.

Neexistuje součástka, za kterou by někdo neručil. “Nic se nesmí ponechat náhodě, vždyť jde o bezpečí dítěte,” zdůrazňuje Nowakowski. Příjemná informace je, že autosedačka Avionaut je kompatibilní s 95 % kočárků na trhu.

V otázce zodpovědnosti šli odborníci z Avionautu ještě dál. Vědí totiž, že i milující rodič je jen člověk, tedy bytost potenciálně chybující. A protože chyba na silnici může stát život, je lepší ji předejít. “Statistiky ukazují, až 70 % autosedaček je špatně instalováno, což samozřejmě velmi zvyšuje riziko vážného zranění dítěte v případě nehody. Ultralite jsme proto vybavili speciálním systémem uchycení na základnu Isofix, jenž na jakoukoli chybu v usazení upozorní zvukovým signálem.” Už tedy žádné popotahování pásů ani nekonečné zkoušení, jestli všechno drží, jak má. Sedačku Avionaut Ultralite prostě jen zacvaknete do základny Isofix, dáte malému pasažérovi pusu na čelo a můžete jet.

 Avionaut ULTRALITE

  •  Neobyčejně lehká
  • Maximálně bezpečná
  • Technologie budoucnosti

Více informací naleznete na www.avionaut.cz

 

 

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště