Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PRODÍTĚ
7.-10.3. 2013

Veletrh potřeb pro dítě

Terapie golfem pro mentálně postižené děti

 

S projektem terapie golfem přišla bývalá manažerka Golf Clubu Ještěd Dáša Juríková již  v roce 2008. Vše mělo být chvilkovou zábavou pro dceru její kamarádky s mentálním postižením. Martinka dostala putter a míček, aby se zkoušela trefovat do jamek. Místové chvilkové zábavy vznikl úžasný relax. První charitativní program proběhl na Ještědu v sezoně 2010, jeho výsledkem byl invalidní vozík pro Sdružení rodičů a přátel postižených dětí z Jablonce nad Nisou.

Nejenom koncentrace, koordinace, ale ztišení a zpestření života
Tato terapie funguje a je pro tyto děti velmi prospěšná a účinná. Dává jim to hodně – začnou se koncentrovat, musí koordinovat pohyby, ovládat ruce i nohy, ztiší se. Navíc soutěží mezi sebou, baví je to, těší se na další návštěvu. Další výhodou je také začleňování dětí mezi takzvaně normální lidi. Děti se ke golfu staví bezprostředně a nadšeně. Jsou důležité, mají tričko s límečkem a kšiltovku, vnímají prostředí, snaží se o nějaký výkon – to všechno je stimuluje a přináší obrovské zpestření života.

Zářijový Den golfu
Tento Den na golfu je určen pro mentálně i fyzicky postižené děti, jeho součástí je otevřený turnaj pro zdravé hráče, na němž jsou vybírány i příspěvky. Pro samotné děti je mimo občerstvení připravená i akademie, kde si zatrénují a zahrají. Na Ještědu byl k dispozici i Adventue Golf, mohou si tak zahrát turnaj, dostanou ceny a vždycky odjíždějí velmi spokojené domů. Výhodou jsou umělé greeny, proto se mohou na charitativních dnů zúčastnit i vozíčkáři.

Výnos z golfového kalendáře pořídil klimatizaci do autobusu
V předloňském roce doplnil pořádané aktivity pro děti golfový kalendář, který s dětmi nafotil fotograf Milan Holenda z Liberce. Každé dítě má svoji stránku, na které předvádí svůj golfový um. Na jedné z fotek jsou děti s autobusem, protože smyslem sbírky bylo vybrat prostředky na jeho klimatizaci. Což se podařilo. Křest kalendáře byl spojený s turnajem, za kmotry byla Martinka Černá ( první mentálně postižená hráčka golfu v ČR) , a Tomáš Hradecký - syn české golfové legendy a amatérský fotograf z Klánovic. S přípravou kalendáře bychom chtěli pokračovat i v letošním roce, v současné době hledáme další partnery pro tuto akci. 

Bylo by dobře, kdyby se i v dalších klubech porozhlédli po svém okolí a nabídli spolupráci zařízením pro mentálně postižené. Moc toužím po tom, aby se o ní dozvědělo více hřišť, denní stacionáře i speciální školy.

Více informací o této zajímavé formě terapie naleznete na www.susu.cz

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště