Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PRODÍTĚ
7.-10.3. 2013

Veletrh potřeb pro dítě

Veletrhy PRODÍTĚ a Rybaření – novinky světových značek a přítomnost známých osobností

 

Od 7. do 10. března se na brněnském výstavišti konal tradiční veletrh potřeb pro dítě i maminky PRODÍTĚ a výstava Rybaření. Oba projekty potvrdily svoji jedinečnost a rostoucí atraktivitu jak pro vystavovatele, tak i pro návštěvníky. Již během prvních tří dnů prošlo branami brněnského výstaviště přes dvacet tisíc návštěvníků. Na veletrhu PRODÍTĚ se prezentovalo 84 vystavujících firem, což je o 42 % více než v roce 2012, a na výstavě RYBAŘENÍ 61 vystavujících firem (tj. + 5 % oproti roku 2012).

Tradiční veletrh PRODÍTĚ přinesl komplexní přehlídku kočárků, autosedaček, textilu, hraček a dalších potřeb pro děti i maminky na českém a slovenském trhu. K vidění byl nejenom běžný sortiment, ale i novinky pro nadcházející sezonu, které teprve míří na prodejní pulty. Nabídku vystavovatelů doplnilo bezplatné odborné poradenství a lákavý doprovodný program pro malé i větší návštěvníky. Čtvrteční program se věnoval především dětem se zdravotním hendikepem, zájemci si mohli vyzkoušet netradiční terapii golfem, canisterapii nebo zpívání pro radost. Za všechny akce sobotního programu můžeme jmenovat vystoupení Na kouzelném paloučku s hosty JŮ a HELE – loutkoherci z České televize Praha, Dády Patrasové nebo leteckou a tankovou bitvu modelů ARDENY 1944, která přilákala několik tisíc diváků. V doprovodném programu se prezentovaly také volnočasové aktivity, vzdělávání nebo výživa dětí i maminek.

Prodejní výstava RYBAŘENÍ opět přinesla nejširší soustředěnou prezentaci výrobců a prodejců rybářských potřeb světových značek v České republice. Doprovodný program veletrhu přinesl nejenom zábavu, inspiraci, ale i množství zajímavých informací a rad nejenom pro začínající rybáře. Nadšení rybáři se mohli setkat hned s několika hvězdami rybářského světa, jmenujme například Darrella Pecka, jednoho z nejlepších kaprářů své generace, nebo nejznámějšího českého rybáře - protagonistu úspěšných pořadů o rybách Jakuba Vágnera. Ten navštívil výstavu Rybaření bezprostředně po svém návratu z expedice na Sibiři. Návštěvníci zvolili TOP exponát výstavy RYBAŘENÍ, kterým se stala plovoucí Boilie Pasta, firmy LK Baits – Lukáš Krása. Druhé místo získal rybářský stojan tripod DAEMONS DOUBLE 02 firmy DAEMONS CZ. s. r. o., třetí příčka patří společnosti BOBR Chrudim a jejím Thermoponožkám BOBR – Zátěžovým.

Ve dnech od 8. do 9. března se konaly také veletrhy PENíZE a veletrh Franchise Meeting Point, které doplnily nabídku témat o problematiku osobních financí a přehlídku franchisových systémů. Veletrh PENíZE poskytl ucelené informace ze světa osobních financí, o možnostech investování, alternativních investicích, důchodové reformě či o možnostech financování nemovitostí.  Veletrh Franchise Meeting Point představil nejširší prezentaci franchisových systémů v České i Slovenské republice. V rámci doprovodného programu vystoupila řada odborníků, nejenom z České republiky, ale i ze zahraničí.


Řekli o veletrhu PRODÍTĚ

Kamil Bojanovský, KENYO, spol. s r.o.
Naše firma se po tříleté přestávce opět vrátila na tento brněnský veletrh. I z toho důvodu je pro nás veletrh přínosem, před tím jsme zde vystavovali dvanáct let. Brněnské PRODÍTĚ totiž patří k nejlepšímu veletrhu v tomto oboru v ČR z hlediska počtu vystavovatelů i z hlediska návštěvnosti. Patříme k importérům sedmi značek a na veletrh jsme nepřišli prodávat (dodáváme na 250 míst v ČR), ale dělat osvětu a samozřejmě se setkat se svými obchodními partnery. Pro nás byl veletrh velice pozitivní akcí, navíc jsme se setkali s dalšími potenciálními zákazníky.

Petr Wessely, majitel, KES spol s.r.o.
Pro naši firmu jako pro importéra je důležité, že se na veletrhu dostáváme do kontaktu s našimi velkoobchodními zákazníky. Máme také možnost prezentovat produkty široké veřejnosti, tím dostáváme zpětnou vazbu od koncových zákazníků, což je pro nás přínosem. V Brně získáváme i nové zákazníky.

Lubomír Fiedler, majitel , Ing. Lubomír Fiedler
Firma je s účastí na veletrhu PRODÍTĚ spokojena. O víkendu jsme se prakticky nezastavili, expozice byla plná lidí. Zájem o naše nabízení produkty byl velký. Přijeli všichni naši obchodníci, tyto schůzky každým rokem uskutečňujeme, v Brně pohovoříme o situaci na trhu. Dokonce nám přijeli obchodníci z Maďarska a Rakouska. Zájem byl o novou autosedačku Kidy evolution, která je revoluční v tom, že je určena mimo jiné i pro děti předčasně narozené. Když se tato sedačka vyjme z vozidla a nasadí na podvozek kočárku, stane se z ní hluboká vanička, změní se geometrie sedačky, dítě leží rovně. Aretací je zajištěna i bezpečnost dítěte při provozu ve vozidle. V Brně šlo o evropskou premiéru, přijeli i zájemci z Maďarska, Slovenska a Rakouska. Veletrh byl pro nás velice úspěšný.

Silvia Vašeková, majitelka, Rolsit Trading, Slovakia, s.r.o.
S brněnským veletrhem jsme byli velice spokojeni. Předjednali jsme zde hodně kontraktů, ale zájem o nás měli i maminky – koncoví zákazníci. Jsme firma, která dováží kočárky z Ameriky a v Brně je představujeme prodejcům. Naše zboží upoutalo tím, že kočárky mají pevnou hliníkovou konstrukci, jsou prostorné a mají velké nafukovací kola a nejsou těžké. Tím se hodí do jakéhokoliv terénu. Veletrh je právě v tomto směru dobře koncipovaný, že se tu snadno navazují nové kontakty, nechodí pouze koncoví zákazníci. Brno by si mělo v tomto směru zachovat svoji tvář, je to kontraktační veletrh a tak by to mělo zůstat. Přijedeme samozřejmě i příští rok.

Marek Sasyn, majitel, SAMBABY s.r.o.
S veletrhem jsme byli spokojeni, totéž platí o návštěvnosti. První den jsme využili pro naše setkání s obchodníky. Dá se říci, že všechno bylo super. Samozřejmě jsme Brno využili pro setkání s našimi obchodníky, zajímali se o nás i koncoví zákazníci. Příští rok přijedeme zas.


Řekli o výstavě RYBAŘENÍ:

Miloš Liška, jednatel, DAEMONS CZ s.r.o.
Naše letošní účast na veletrhu se opět vydařila, jsme velmi spokojeni. Prodali jsme velké množství zboží. Byli jsme překvapeni přes ekonomickou situaci velkou návštěvností, lidé hodně nakupovali a zajímali se o naše novinky. Získali jsme druhé místo v soutěži Top exponát za stojan na pruty, z čehož máme velkou radost. Organizace i služby veletrhu byly perfektní. Prostě byla dobrá propagace tohoto projektu. Bohužel jsme si neprohlédli jiné expozice, neboť jsme byli stále v obležení zákazníků.

Věra Papírníková, vedoucí zastoupení české pobočky, Daiwa Cormoran
Letošní ročník veletrhu Rybaření byl lépe koncipován než v minulých letech. Stánky jsou profesionálně upraveny, což se líbí nejen nám, ale i koncovým zákazníkům. Lidé si mohou veškeré náčiní dobře vyzkoušet, například rozložit pruty apod. Zákazníci tu našli kvalitní zboží a odchází spokojeni. I když z obchodního hlediska vyhodnotíme veletrh později, už nyní mohu říci, že firma je velice spokojena, ze strany rybářů byl o zboží velký zájem, což platí o našich obchodních partnerech. Byla tu velmi příjemná atmosféra. V ČR je to jednoznačně nejlepší oborový veletrh i když se jich koná velké množství. Příští rok opět zvolíme Brno.

Dušan Bednařík, vedoucí prodejny FISH-PRO
Brněnská výstava je známá tím, že lidé rybářské náčiní kupují. Je také dobře, že v termínu, kdy se koná veletrh, začíná lovecká sezóna. Do Brna každý rok přivážíme novinky, v současnosti se jedná o pruty z nových materiálů. Firma dodává kromě muškařského náčiní veškerý rybářský sortiment pro všechny způsoby rybolovu. Na brněnské výstavě jsme tradičním vystavovatelem, přijíždíme vždy, každým rokem máme větší výstavní plochu.

Michal Kučera, MIKBAITS
S návštěvností jsme spokojeni, příznivce Petrova cechu zajímají především novinky. Do Brna jsme letos přivezli nová těsta jako návnadu pro kapry – je o ně velký zájem. Také upoutává náš nerezový program na odkládání prutů, který vyniká pohodlností při obsluze udic. Pozornost budí pruty, které se používají pro lehkou plavanou. Naše firma je výhradním zástupcem desítky světových značek. Veletrh v Brně se nám jako vždy vydařil, jde tradičně o dobrou akci.

Pavel Šustr M.A., marketing, Ludmila Šustrová
Na této výstavě vystavujeme tradičně, jsme zde již po třinácté. Stále máme větší expozici, neboť rok od roku v Brně stoupá. Naše firma zastupuje šest zahraničních renomovaných značek. Zájem o zboží z této produkce je značný, věnujeme se především lehké plavané a kaprařině. Letos jsme pro zájemce opět připravili řadu novinek, zejména z oblasti krmení a nástrah. Velký zájem je o špičková krmítka, kde se používá minimální množství krmení. Se zájmem návštěvníků jsme spokojeni, v těchto dnech je právě ostrý start rybářské sezony, proto nám dává tato výstava pořádně zabrat.

Příští ročník veletrhu PRODÍTĚ a výstavy RYBAŘENÍ se uskuteční 6. – 9. března 2014.

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště