Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PRODÍTĚ
8.-11.3. 2012

Mezinárodní veletrh potřeb pro dítě

CORD BLOOD CENTER: Kmenové buňky z pupečníkové krve

 

Odběr kmenových buněk z pupečníkové krve ve více než 70% porodnic po celé ČR a nová unikátní technika, která zajistí miminku větší množství získaných buněk, a tedy větší šanci na vyléčení v případě nemoci. To jsou novinky roku 2012, které přináší rodinná banka pupečníkové krve CORD BLOOD CENTER.

Rodinná banka pupečníkové krve pro rok 2012 rozšířila možnosti odběru kmenových buněk z pupečníkové krve na více než 70% porodnic po celé republice. Učinila tak odběr dostupný pro většinu nastávajících rodičů, kteří často nemohli nechat uložit kmenové buňky dítěte z důvodu náročné dojezdnosti do porodnic, které odběr dosud umožňovaly. Veškeré spolupracující  porodnice musely splnit velmi přísná legislativní kritéria a získat povolení k odběrům pupečníkové krve od Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Velká většina z nich tato povolení získala prostřednictvím rodinné banky pupečníkové krve CORD BLOOD CENTER.

Současně významně snížila cenu za odběr a uchování pupečníkové krve, která se nyní stává dostupnou prakticky všem rodičům.

V tomto roce zavedla také novou unikátní techniku odběru pupečníkové krve nazývanou Premium, která by měla zajistit větší počet získaných kmenových buněk.  Unikátní metoda v sobě spojuje klasický odběr pupečníkové krve z cév pupečníku, s odběrem z povrchových žil placenty. Větší objem kmenových buněk může být rozhodujícím faktorem k záchraně života při léčbě závažných onemocnění. Rodinná banka pupečníková krve CORD BLOOD CENTER je zatím jediná v České republice, která tuto unikátní metodu rodičům dítěte umožňuje.

Pupečníková krev se využívá obdobně jako kostní dřeň v léčbě závažných onemocnění a zájem rodičů o její uchování stále roste. Kmenové buňky z pupečníkové krve lze využít jak k léčbě nemocného sourozence, pro vlastní potřebu dítěte, tak i dárcovsky.

Více informací naleznete na www.cordbloodcenter.com nebo od 8. do 11. března na veletrhu PRODÍTĚ v Brně.


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště