Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PRODÍTĚ
8.-11.3. 2012

Mezinárodní veletrh potřeb pro dítě

Modely v pohybu

 

Letecké a tankové **Bitvy MIDWAY**

v rámci Mezinárodního veletrhu potřeb pro dítě “PRODÍTĚ“ a doprovodného programu Modely v pohybu, 8. - 11. 3. 2012, pořádá MIDWAY MINI NAVY Club Brno o. s.

Areál brněnského výstaviště – volná plocha u pav. V dne 10. 3. 2012 v čase od 13.00 hod. do 13.40 hod.

Ve spolupráci:  RC Elektro letci Brno - letecké, RC FÓGLI Brno, MIDO Film Brno, MOJE RC Brno, RC Tanky Brno Ondřej Kulíšek

V programu hlavní bitvy bude účinkovat třicet obřích RC modelů válečné obrněné techniky tanků, letadel a dalších válečné techniky v měřítku 1:16 a 1:6 – a to v armádách OSY a Spojenců, které budou proti sobě bojovat s využitím různých pyrotechnických a zvukových efektů. Celou bitvu obohatí  i nálety a náznaky bombardování modelů letadel 1:13 obou zúčastněných válečných stran (OSA – Spojenci), které budou z důvodu dobré viditelnosti a zejména bezpečnosti diváků létat ve výšce  5 až max. 15 metrů ve vymezeném koridoru obdélníků o stranách cca 60 x30 metrů, který bude pomyslně před diváky ve vzdálenosti cca 30 metrů. Připraveny jsou věrné létající RC makety známých typů jako B-25 Mitchell, Lockheed P-38 Lighting, JUNKERS JU 88, Messerschmitt Bf 109,  La – 7, Spitfire MkIX a další – s rozpětím křídel přibližně mezi 4 až 2 metry, všechny letadla jsou stavebnice z polystyrénu. Součástí programu jsou i pyrotechnické efekty. Všechny ve třídě 1, výjimečně 2.

Na zemi jsou nainstalovány různé modely válečných dekorací domy trosky pevnosti a několik modulů tzv. tankodromů, kde tanky a obrněná technika jezdí a v těchto modulech tankodromů a modelech staveb a bojiště jsou zabudovány pyrotechnické efekty, jež působí velice efektně a dokreslují zcela reálnou iluzi tankové a letecké bitvy.

Po bitvě mají návštěvníci možnost vzhlédnout doprovodný program v podobě ukázek modelů velkých rozměrů bojové techniky. Zejména letadel, lodí, tanků a skutečnou obrněnou techniky (včetně specializovaných bojových prostředků světových válek). Dále na velkoplošné obrazovce zhlédnout ukázky z již realizovaných bitev obřích modelů BITVA MIDWAY, záznamy bojové techniky v reálné skutečnosti v historii - dle možností pořadatelů a rozpočtu akce či podpory sponzorů.

Plán bitvy:

Více informací:


Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště