Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PRODÍTĚ
8.-11.3. 2012

Mezinárodní veletrh potřeb pro dítě

Modely v pohybu

 

Součástí doprovodného programu veletrhu PRODÍTĚ je prezentace modelů a modelářství – “Modely v pohybu“. Účast ohlásily modelářské kluby z Čech, Moravy i Slovenska. Jsou přihlášeni také prodejci modelů a modelářských potřeb. Uvidíte např. modely aut, pozemní a vojenské techniky, lodí, ponorek, letadel a vrtulníků. Nabídka zahrnuje různé druhy klasických i RC modelů, příslušenství a také odbornou literaturu.

V ústřední expozici budou modeláři po celou dobu veletrhu prezentovat své umění v dálkovém ovládání modelů na zemi, na vodě i ve vzduchu. Modely uvidíte při různých pracovních činnostech a aktivitách, podobně jako skutečné stroje na stavbách či na silnicích. Bude to například při dopravě nákladů, přepravě stavebních hmot a nadměrných nákladů, ale i na testovacím polygonu apod.

V předváděcím bazénu, zapůjčeném firmou Mountfield, mohou návštěvníci sledovat modely lodí a ponorek při efektních manévrech na hladině či pod ní. Prezentace modelů v akci proběhnou také u jednotlivých stánků, kde bude možno vystavené modely zakoupit. Začínající modeláři mohou využít poradenství zkušených modelářů a tak získat užitečné rady pro stavbu a provoz modelů.

V sobotu 10. března od 13 hodin se na přilehlé ploše u pavilonu V uskuteční tanková a letecká bitva se zvukovými a světelnými efekty. Bude jistě nejen zajímavou podívanou, ale také vizitkou vynikající modelářské techniky a mistrovského ovládání dálkově řízených modelů.

Poutavou expozici bude mít také Technické muzeum Brno, které nabídne exkurzi do historie modelů a modelářství. Sousední expozice bude patřit Muzeu rekordů a kuriozit Pelhřimov, známého organizováním nejrůznějších rekordů a vydáváním České knihy rekordů. Mimochodem je v ní zapsán také rekord v délce “Autohada z angličáků“, který v minulosti sběratelé těchto autíček vytvořili na brněnském výstavišti na veletrhu Autosalon.

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště