Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PRODÍTĚ
2.-5.3. 2023

Prodejně-kontraktační veletrh potřeb pro dítě

Zapomeňte na vyvařování, s látkovými plenkami jde přebalování raz dva

 

Když se řekne látkové plenky, dnešním babičkám vytanou na mysli kila a kila pošpiněných plachet, vyvařovací hrnce, dennodenní praní, sušení a žehlení. Když řeknete „látkování“ dnešním maminkám, mnohé z nich vědí, že takové martyrium je rozhodně nečeká. Látkové plínečky jsou vlastně sofistikované kalhotky s výměnnou vložkou, mohou dokonce růst s děťátkem a manipulace je stejně jednoduchá jako s těmi jednorázovými.

Moderní látkové plenky jsou velkým trendem, shodují se výrobci a svědčí o tom také velké množství zájemců o jejich produkty na veletrhu ProDítě na brněnském výstavišti.

Krásné barevné kalhotky schovávající moderní látkovou plenku najdete na mnoha místech – v Brně se představují firmy Bobánek, Bamboolik, Pop-in, najdete zde výrobky Ella´s House (na stánku Mamaja), xkko (u Sambaby) a dalších.

Nejčastěji se skloňují slova šetrné k přírodě, rychlé, zdravé, úsporné. A také nezanedbatelný fakt takzvaného širokého balení, které podporuje správný vývoj kyčlí dítěte.

Můžete si vybrat z několika velikostí – od novorozeneckých po konec plenkového období, tedy pro dítě kolem 2. roku. Anebo lze pořídit jedny kalhotky, které vlastně rostou s dítětem. „Pomocí suchých zipů a patentek si kalhotky zmenšíte, jak potřebujete a pak je postupně zase zvětšujete,“ popsala Zuzana Dolejší z Bobánka. Druky pomáhají i s udržováním látkové vložky v kalhotkách. Všechno pěkně kryje látka, takže děťátko nikde nic netlačí.

Tajemství nového „látkování“ se ale skrývá uvnitř, jak jinak. Kalhotky z nepropustné kvalitní látky rozděláte a uvnitř najdete dvě látkové vrstvy, jedna je upnutá do kalhotek, druhá volně (někdy také ve speciální kapsičce). A s ní už se potkává dětský zadeček. Nejčastěji bývá vyrobená z bambusového vlákna, což je příklad Bambooliku, Po-In, Bobánek jej přidává k fleesu. „Každopadně látka musí být dobře prodyšná a jemná, bez chemikálií. Spolu s dobře načasovaným přebalováním tak předchází vzniku opruzenin,“ poznamenala Dolejší.

Většina českých firem vychází z vlastní zkušenosti. Konkrétně Bobánek vznikl před dvěma lety, v době, kdy přišla na svět dcera Zuzany Dolejší. Se smíchem na stánku ukazuje jedny z kalhotek, které její holčička ještě nedávno nosila. Jsou jako nové. Dcerka jí také byla „modelkou“, na ní postupně vypilovávala vše k dokonalosti – od tvaru kalhotek, systému patentek, materiálu po pestrobarevné vzory.

S dnešními látkovými plenkami se počítá s praním obden. „Pere se na šedesát stupňů, látkové vložky se dají sušit v sušičce, kalhotky vzhledem k materiálu ne,“ popsala pracovnice na stánku s plenkami Pop-In. Ten ale zase rychle uschne a kalhotky vůbec není nutné prát tak často jako pleny, stačí je dát vyvětrat. Látky plen jsou připraveny i na používání mastných a přilnavých krémů proti opruzeninám, které mnoho maminek používá preventivně.

A kolik plínkových kompletů je tedy na jedno dítě potřeba? Pop-In doporučuje dvacatery kalhotky, Bobánek zhruba stejně tak, ale dá se žít i s patnácti kusy. I proto, že všechny firmy k sadám nabízí bambusové separační pleny, vlastně takové ubrousky z bambusového vlákna. Jemný lehoučký ekologický materiál položíte do plenky a schytá to nejhorší a látku co nejvíc ochrání. „Pak jej pouze stačí vzít a spláchnout,“ doplnila pracovnice Pop-In.

Všechny společnosti vyzdvihují velkou úsporu oproti jednorázovým plenkám. Se značnou investicí musíte počítat hned v začátku, kdy se pro „látkování“ rozhodnete a nakoupíte dvě desítky kompletů. Cena se odvíjí od nabídek společností, ale počítejte s šesti až deseti tisíci korun. Pak už ale po celou dobu plenkového období řešíte jen praní. „A taky vám mohou při šetrném zacházení zůstat pro druhé dítě,“ dodala Zuzana Dolejší s tím, že její firma má propočítanou úsporu oproti jednorázovým plenkám za dva roky až na 17 tisíc korun.

Pokud vás moderní látkové plenky zajímají, na veletrhu ProDítě u mnoha firem získáte speciální veletržní cenu.

Foto: BVV, www.plenkybobanek.cz a www.pop-in.cz

 

Datum: 16.3.2018 9:35:00

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

Facebook

Prodítě Instagram

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště