Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PRODÍTĚ
2.-5.3. 2023

Prodejně-kontraktační veletrh potřeb pro dítě

Učení, které si dítě zamiluje. Seznamte se s látkovými knihami MarEmm

 

Každá je originál, každá byla ručně ušita v České republice. Didaktické knihy MarEmm Quiet Book vymyslela grafička nejdříve jako dárek svým dětem, dnes je úspěšně prodává a také vystavuje v pavilonu G1.


Látkové knihy na rozvoj jemné motoriky zaujmou na první pohled veselými barvami a hravým designem, při bližším prozkoumání pak odhalí řadu důmyslných vychytávek. Na každé stránce se dítě něco naučí -  provlékání, zapínání, pinzetový úchop, zavazování tkaničky, zaplétání copu, poznávání barev, hodin, čísel nebo písmenek. „Všechno si sami vyrábíme a snažíme se co nejvíce používat české materiály. Je to originální ruční práce, takže každá kniha je trochu jiná. Princip zůstává stejný, ale liší se barvy i skladba aktivit. Kombinujeme je tak, aby v každé knize byly jednoduché úkoly, ale i ty, které jsou při dítě výzva. A děláme i knihy na míru, třeba se jménem dítěte,“ popisuje autorka knih Michaela Janovská. Jak zdůrazňuje, tyto knihy nejsou hračka, ale didaktická pomůcka, která se má používat pod vedením rodiče. Teprve větší dítě, které už nestrká všechno do pusy a chápe, o co v knize jde, si s ní pohraje i samo. Nabídka je určena pro různý věk: moje první kniha slouží nejmenším dětem, následuje zábavné seznámení s písmenky nebo s čísly a nakonec slabikář, kde už nechybí slova ani složitější aktivity. „Knihy trénují spoustu věcí a třeba poznávání barev nebo spojení písmen a slov s aktivitami vydrží dítěti docela dlouho. Tyto knihy a aktivity v nich obsažené už se používají i při zápisech do první třídy,“ říká Michaela Janovská.

Jako u mnoha jiných potřeb pro děti, i tady stojí v pozadí novinky vlastní rodičovské zkušenosti výrobce. „Moje první látková kniha vznikla pro moje děti před více než třemi lety. Jsem grafička a nejdřív jsem nevěděla, jak na to, ale pak jsem si šití zamilovala. Následovaly knihy pro děti kamarádek, pak pro kamarádky kamarádek…,“ líčí Markéta Janovská začátek podnikání, které je pro ni stále srdeční záležitost. „Tohle je práce, která vás musí bavit, piplačka a vymýšlení. Šiji pořád doma v ložnici, ale teď už mi pomáhá i další paní a didaktické stavebnice z kartonu děláme ve firmě OUCK, se kterou spolupracuji,“ dodává autorka látkových knih. Své originální výrobky prodává především prostřednictvím internetu, ale dnes už objíždí také výstavy, aby si rodiče mohli knihy prolistovat a ohmatat. „Na veletrhu PRODÍTĚ jsem poprvé a  chci oslovit maminky i prodejny. Vždycky je lepší, když si zájemci knížky prohlédnou na vlastní oči a mohu jim vysvětlit, jak fungují.“

Datum: 16.3.2019 13:00:00

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště