Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PRODÍTĚ
2.-5.3. 2023

Prodejně-kontraktační veletrh potřeb pro dítě

Studenti stomatologie poradí, jak na zuby bez kazů

 

Na výstavu Svět ženy se vrací stánek „Poradna Colgate“ i edukativní doprovodný program, který chce poučit o správné dentální péči hlavně těhotné maminky, rodiče a jejich děti. Podrobnosti v rozhovoru prozradila specialistka společnosti Colgate-Palmolive Dita Wiesnerová.

Společnost Colgate-Palmolive  podporuje projekt GraviDent – Preventivní program zdravého úsměvu nejen pro těhotné. Co je jeho cílem a bude prezentace na výstavě Svět ženy jeho součástí?
Projekt GraviDent vznikl přibližně před sedmi lety jako reakce na nedostatečnou edukaci těhotných maminek v oblasti dentální péče. Od první chvíle byli zapojeni také studenti zubního lékařství v Brně, kteří vymysleli název projektu. Projekt stále pokračuje a studenti z Brna, kteří se mu věnují v současnosti, budou provádět edukaci pro rodiče a děti v rámci letošní výstavy Svět ženy a veletrhu Prodítě. Cílem projektu je mít v České republice zdravé rodiče a děti. Informovaní rodiče správně pečují o chrup svůj i svých dětí.

Co nabídnete návštěvníkům na stánku?
U našeho stánku „Poradna Colgate“ se maminky dozví, jak správně pečovat o svou ústní dutinu v těhotenství i po něm a jak správnou péči učit své děti. Dostanou praktické rady, jaké pasty a kartáčky mají kupovat. Odnesou si také vzorečky produktů a letáčky s odbornými informacemi. U dětského koutku bude stolek, kde mohou rodiče se svými dětmi absolvovat praktickou ukázku správné techniky čištění zubů.

Jaký program proběhne na pódiu?
Program “Zdravé zoubky od narození” proběhne v pavilonu G2 od pátku do neděle několikrát za den. Chystáme prezentace společnosti Colgate-Palmolive se soutěží o produkty dentální hygieny a edukativní přednášku nejen pro těhotné ženy „Jak na zdravý úsměv s Elmexem”. Z této přednášky by se rodiče měli dozvědět, jak správně pečovat o dutinu ústní svou a svých dětí a čeho se případně vyvarovat.

Výstavy Svět ženy jste se účastnili už v loňském roce. Jaký měla vaše  poradna ohlas?
Poradna měla velmi dobrý ohlas hlavně u maminek. Využili ji také ostatní vystavovatelé, kteří k nám chodili pro informace o zubní hygieně. Rodiče uvítali možnost získat odborné informace, které se týkají jejich zdraví a zdraví jejich dětí. Myslím, že to pro návštěvníky veletrhu bylo zajímavé odborné zpestření.

Datum: 12.3.2019 8:53:00

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště