Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PRODÍTĚ
2.-5.3. 2023

Prodejně-kontraktační veletrh potřeb pro dítě

Publikace Pro chytré hlavičky psali pro vlastní děti

 

Když po narození dětí MUDr. Jana Martincová potřebovala k péči o děti kvalitní informace, musela si založit vlastní stránky, které se rozrostly do oblíbeného www.babyonline.cz. To však netušila, že stejná situace bude v dětské literatuře. Ke stejnému zjištění došla i její kolegyně z Babyonline.

Říkačky pro chytré hlavičky

Začalo to knížkou Říkačky pro chytré hlavičky http://www.prochytrehlavicky.cz/rikanky/rikacky-pro-chytre-hlavicky.html, knihou inspirovanou synem Richardem. Toho už na rozdíl od dcery Sophie neoslovovaly Ladovy říkanky. „Byť knížku dostal poměrně pozdě, až ve 4 letech, dobré dva roky ji stále nosil a vozil s sebou, včetně dovolených. Současně si uvolňoval ruku v přiloženém Kreslení dle předlohy a na prázdné pexesové karty namaloval vlastní pexeso,“ nadšeně vypráví jedna z autorek Jana Martincová.

Předškolákovy týdeníčky pro chytré hlavičky

O rok později se pustila s týmem pedagogů do sepsání komplexní přípravy předškoláka pro školu i pro život, která vyšla v podobě svazku se 4 sešity pod názvem Předškolákovy týdeníčky pro chytré hlavičky http://www.prochytrehlavicky.cz/predskolak/predskolakovy-tydenicky-pro-chytre-hlavicky.html. Jízda tužkou se věnuje grafomotorice, Hlavičkové úkoly dítě rozvíjí mentálně, Praktik pro život je o světě kolem nás a Pohybovky s dětmi cvičí. Nechybí ani motivační prvek v podobě nálepek, celkem 160, které si děti lepí za splnění úkolů do obrovské kosmické mapy.

Písmenkové kartičky

Předškolákům přidali ještě 112 ručně malovaných písmenkových karet http://www.prochytrehlavicky.cz/predskolak/pismenkove-karticky-pro-chytre-hlavicky.html, díky kterým se předškolní děti mohou naučit slyšet hlásky, školáci pak poznávat písmenka. Oblíbili si je také rodiče batolat k poznávání obrázků.

Jak děti přicházejí na svět

„V pěti letech věku mě syn začal masívně atakovat dotazy typu, jak vznikne miminko, jak v bříšku roste, ale nejnáročnější byla ta, jak se tatínkova spermie dostane mamince do bříška. Právě absence tohoto nejdůležitějšího obrázku, který, když syn viděl, pouze odbyl slovy „aha, oni se spojí“ mě inspirovala k sepsání knížky Jak děti přicházejí na svět http://www.prochytrehlavicky.cz/sexualni-vychova/jak-deti-prichazeji-na-svet.html, která je z 95 % oním původním rozhovorem s vlastními dětmi,“ sděluje Jana Martincová.

Zdravé těhotenství

Po dětské literatuře zpracovala společně s nutriční terapeutkou a vyhlášenou fyzioterapeutkou to nejdůležitější pro miminko v období těhotenství, a to zdravou výživu a zdravé cvičení v publikaci Zdravé těhotenství http://www.prochytrehlavicky.cz/zdrave-tehotenstvi.html. Nechybí ani 16 výtečných receptů nafocených krok za krokem s předními brněnskými šéfkuchaři.

Datum: 3.3.2014 11:10:00

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště