Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PRODÍTĚ
5.-8.3. 2020

Prodejně-kontraktační veletrh potřeb pro dítě

„Dejme šanci dětem“ na veletrhu Prodítě

 

Charita dětem z.s. vznikla v roce 2011 s cílem pomáhat dětem v dětských domovech a v rodinách. Činnost byla zahájena projektem Dejme šanci dětem". Snahou tohoto projektu Dejme šanci dětem, je vyhledávat talentované děti v dětských domovech a poskytnout jim finanční prostředky na další vzdělávání a rozvíjení svého talentu. Každý rok proběhnou vánoční akce s mnoha dětmi z dětských domovů a jejich hostů.

Charita dětem z.s. svou činnost rozšířila také nejen o finanční podporu, ale i o podporu materiální. Spolupracuje s Donor z.s. (oddělení onkologie a hematologie FN Motol v Praze), a podílí se na rekondičních pobytech pro děti léčené transplantací kostní dřeně. Letos proběhne rekondiční pobyt 13. března 2016, kterého se zúčastní děti Čech i z Moravy a ze Slovenska. Podporujeme také Anitku Jochovou ze Zlína a pravidelně nakupujeme nutriční výživu (Anitka má zavedenou gastro sondu a není tudíž schopna samostatně jíst) a zdravotnické potřeby. 

Projekt „Dejme šanci dětem“ se na veletrhu Prodítě představí v doprovodném programu v sobotu 5.3. od 13 hodin.

 

Dětský domov a Školní jídelna Prostějov

Vznik Dětského domova Prostějov se datuje již do roku 1953. V této době byl založen dětský domov v obci Čechy pod Kosířem. Od roku 2005 se datuje novodobá historie. V tomto roce se dětský domov přemístil do nově zrekonstruovaných prostor v Prostějově.

Kapacita dětského domova je 48 dětí v 6 rodinných skupinách. V současné době máme 40 dětí s nařízenou ústavní výchovou, popřípadě s předběžným opatřením. Naším cílem je jednak dopřát dětem klidné dětství a mládí v našem dětském domově a jednak připravit je na život, který je čeká po opuštění našeho zařízení. Mimo stránky výchovné se snažíme u dětí také prohlubovat činnosti vzdělávací, společenské a sportovní. Naším krédem je, aby děti co nejdéle vzpomínaly na pěkné chvíle strávené v DD. Datum: 19.1.2016 7:04:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště