Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PRODÍTĚ
2.-5.3. 2023

Prodejně-kontraktační veletrh potřeb pro dítě

Chráněné dílny Znojmo – každý kousek je originál


„Návštěvníkům nabízíme košíkářské zboží, svíčky a výrobky z šicí dílny, jako jsou chňapky, zavinovačky nebo hračky. Všechno je zdravotně nezávadné, včetně barviček, kterými hračky malujeme“,
říká Dana Výběrová, vedoucí šicí dílny, která patří pod Chráněné dílny Znojmo. Chráněné dílny zaměstnávají lidi s veškerým zdravotním i mentálním postižením a všechno si dělají ručně. Stejně tak své výrobky sami prodávají na trzích a veletrzích. Součástí těchto Chráněných dílen je i kompletační dílna, ve které zaměstnanci kompletují různé komponenty pro firmy na zakázku. Celkem mají 80 zaměstnanců, od 27 let až do důchodového věku.

A kde berou nápady na hračky a ostatní výrobky? „Vymýšlíme je sami, každý přijde s nějakým nápadem, zkusíme to vyrobit a pak čekáme, zda se bude prodávat“, dodává Dana Výběrová. Největší zájem na veletrhu ProDítě je o zvířecí textilní hračky – berušky, chobotnice, ale i dinosaury, a samozřejmě chňapky. Na veletrh ProDítě jezdí každý rok a jsou velmi spokojeni. Paní Výběrová pracuje v Chráněných dílnách už dvacet let a je velmi spokojená.

   

 

 

Datum: 4.3.2023 9:40:00

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

Facebook

Prodítě Instagram

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště