Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PPM QUILT SHOW BRNO
21.-23.4. 2023

15. mezinárodní textilní výstava

Umělecká textilní tvorba nově v Brně!


Premiérově se na brněnském výstavišti od 22. do 24. dubna představí PPM QUILT SHOW BRNO. Celkově se však jedná už o čtrnáctý ročník mezinárodní
výstavy textilních technik, zejména patchworku a quiltingu. Pavilon E nabídne nově prostor pro více než 20 galerií textilních prací 200 autorů z celého světa. Téměř 500 exponátů představí celé spektrum současné textilní tvorby od tradičního patchworku po art quilty, soudobé nástěnné obrazy. Většina z nich bude vůbec poprvé představena ve střední a východní Evropě, některé dokonce ve světové premiéře. V rámci PPM Brno Quilt Show se mohou návštěvníci zúčastnit i workshopů s renomovanými zahraničními lektory. Část plochy zaujmou obchody specializované na různé textilní techniky. Největší nabídka soustředěná na jednom místě spolu s vystavenými originály vytváří pro návštěvníky optimální mix inspirace, kreativity a tvůrčích setkání. 

Do Brna se sjedou přední autoři a autorky uměleckého i tradičního quiltu. Celosvětové sdružení SAQA představí téma Rozsviť svět v podání tvůrců ze všech kontinentů. Mezinárodní je i soutěžní kolekce francouzské výstavy EPM Divočina. Od tradice k moderně je název i charakteristika výběrové celoněmecké kolekce, která na porotou vybraném souboru názorně ukáže všechny současné trendy. Střední Východ zastupuje Hana Ron z Izraele, individuální přístup k ženskému tématu pak snipSISters ze SRN. Poprvé v historii PPM bude vlastní kolekcí zastoupeno Maďarsko výběrem Modern Movement. Mezinárodní spolupráce je i v pozadí projektů „365“ a Pražské Jezulátko. Hvězdou české klasiky je pro rok 2022 paní M. Kankrlíková. Světovou premiéru bude mít unikátní galerie skupiny AQH Kůrovec. K diskusi návštěvníků je určený projekt V rámu = Umění? jako aktuální příspěvek autorek I. Zemanové a J. Štěrbové ke sporu, zda až zarámováním patří quilt do galerií. Vlastní tvorbu nabídne E. Brabcová, M. Kalinová, M. Kmječová a klub BPK. Mezinárodní soutěžní kolekce na téma VODA a KALEIDOSKOP bude posuzovat odborná porota. Návštěvníci uvidí i výběr quiltů z Evolonu a další české a mezinárodní quilty.

Doprovodné kurzy vedené renomovanými zahraničními lektory jsou vhodné pro pokročilé i začínající amatérky.

Na mnoha stáncích budou během výstavy probíhat ukázky různých technik a mini kurzy. PPM již tradičně věnuje prostor charitativním projektům. Letošní PPM Brno se sbírkou quiltů a patchworkových výrobků pokusí pomoci Hospicu Dobrého Pastýře v Čerčanech.

PPM patří mezi světově nejnavštěvovanější textilní výstavy, v rámci Evropy se řadí na 4. místo. Ročník 2022 je prvním po dvouleté pandemické přestávce. Nové místo a prostory umožní výstavě další expanzi.


Jana Štěrbová
Art director

 

Datum: 12.4.2022 16:27:00

Fotogalerie

Facebook

Mohlo by vás zajímat

Hlavní partner

R101005

Partneři

 

Vybíráme z firem

Data platná pro Katalog 2022

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště