Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PPM QUILT SHOW BRNO
21.-23.4. 2023

15. mezinárodní textilní výstava

Přehled kolekcí 15. PPM Quilt Show Brno


Přípravy na PPM Brno 2023 jsou v plném proudu a jsme rádi, že vám již nyní můžeme souhrnně představit kolekce a galerie, které jsou vždy hlavním lákadlem pro návštěvníky spolu s přilehlou rozsáhlou obchodní zónou.


Mimořádnou výzvou pro německé autorky byla inciativa Kýč a umění, která staví na kontrastu starých interiérových žakárů spojovaných mnohdy se slovem kýč a jejich moderním zpracováním do autorského díla. Z Německa pochází i další autorky: Birgit Schüller se svojí novou kolekcí, Anke Pradel Schönknecht zaměřená na strukturální povrchy a zejména Elke Klein s velkoformátovými modernímu quilty. Francii, a velmi ojedinělou techniku pojagi, představí Maryse Allard, z Lotyšska přivítáme Elinu Lusis-Grinberga a její v Evropě velmi úspěšnou textilní prezentaci. Pro rok 2020 jsme slibovali shibori krajiny paní Elisabeth de la Croix ze Švýcarska, covid  její uvedení znemožnil, jsme proto velmi rádi, že vám ji můžeme nabídnout v roce 2023 v Brně. Poprvé se seznámíte i s individuální kolekcí rakouské autorky Gerlinde Merl. Pokračujeme v tradici národních prezentací sousedních zemí, průřezovou tvorbu svých členek představí Polská gilda.

PPM Brno 2023 umožní návštěvníkům shlédnout dvě velké prestižní evropské kolekce: SAQA Wide Horizons VII a EPM výběrovou soutěž Bylo jednou…

Evropské návštěvnice čekají na českou tvorbu a jsme rádi, že ji můžeme představit v kolekci Okna synagog Patch fanynek či Kameny uskupení AQH, kdy jednotlivé autorky kombinují téma skutečných kamenů s těmi blyštivými – typickým produktem kamínků Preciosa, která projekt materiálem také sponzorovala. Vlastní galerií zaujmou Renata Edlmanová, Romana Černá i letošní Hvězda českého patchworku Monika Tilschová.

Mimořádně atraktivní bude novinka – mezinárodní soubor prací z unikátního afrického brokátu věnovaného autorkám firmou VEBA, quilty na téma Afrika libovolnou technikou.

Mezinárodní soutěže PPM Brno přitahují každoročně pozornost díky  vysoké variabilitě zpracování námětů a preciznímu zpracování: Energie v kategorii současný quilt a Svatební prsteny v té klasické. Volnou tvorbu jednotlivých autorek pak nabídnou sekce Český a Mezinárodní quilt.

Galerie průběžně doplňujeme a o těch nejdůležitějších kolekcích přinášíme i profilové portréty v měsíčníku Magazín PPM Brno.

Výstavní a prodejní sekci doplní jako každý rok bohatý program kurzů s předními evropskými lektorkami, letos navíc s kreativní tiskařskou dílnou M. Kalinové.

 

Jana Štěrbová

 

Datum: 8.11.2022 10:09:00

Fotogalerie

Facebook

Mohlo by vás zajímat

Hlavní partner

R101005

Partneři

 

Vybíráme z firem

Data platná pro Katalog 2022

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště