Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PPM QUILT SHOW BRNO
21.-23.4. 2023

15. mezinárodní textilní výstava

Kurzy 15. PPM QUILT SHOW BRNO

 


Místo konání:

pavilon E, sál S4


Kapacita kurzů:

20 osob

        Tlumočení je na všech kurzech zajištěno.

 

Dárkový poukaz: Pokud máte zájem o dárkový poukaz, napište nám na iklugarova@bvv.cz a uveďte číslo objednávky (najdete v textu e-mailu, který vám byl zaslán se vstupenkou) nebo e-mailovou adresu zadanou při nákupu. Voucher v elektronické podobě Vám pošleme.

 

21. 4. 2023, 12:00 – 13:55 h

W1 – Inspirující klasika

Cílem této lekce je vytvořit si vlastní jedinečný dekorativní povrch prostřednictvím zkoumání trojrozměrného motivu „otevřeného okna". Účastníci si osvojí principy designu kombinací „okna" s různými pohledy skrze něj. Prostřednictvím kreativního přístupu ke klasickým technikám, jako je stříhání, skládání, plisování, budou vytvořeny alespoň 3–4 různé „pohledy". Kromě toho studenti obdrží návod na několik možností povrchové úpravy, jak „okno" začlenit do kompozice uměleckého díla. Toto dílo může také dále fungovat jako nápad nebo součást většího quiltu.

Lektorka: Elina Lusis-Grinberga (Lotyšsko)

Cena: 780, - Kč

KOUPIT MÍSTO NA KURZU


21. 4. 2023, 14:00 – 15:55 h

W2 – Řasení

Řasení neboli textilní manipulace umožňuje rychlým způsobem vytvořit na zvolené tkanině 3D efekt. Budeme pracovat s různými neobvyklými materiály, kterými dosáhneme neočekávaných výsledků. Účastníkům poradím s výběrem barev, materiálů a jejich kombinací. Doma pak můžete práci dokončit a vytvořit malý quilt.

Lektorka: Anke Pradel-Schönknecht (Německo)

Cena: 780, - Kč

KOUPIT MÍSTO NA KURZU


21. 4. 2023, 16:00-19:00 h

W3 – Transfer obrázku

Náplní kurzu bude několik jednoduchých návodů, jak přenést kontury z obrázku nebo fotografie na látku a možnosti následného zpracování do quiltu. Na místě si jeden z nich vyzkoušíme na jednoduchém příkladu a naučíme se jak snadno a rychle vytvořit strukturované pozadí.

Lektorka: Romana Černá (Česká republika)

Cena: 1000, - Kč

KOUPIT MÍSTO NA KURZU


22. 4. 2023, 9:30 – 11:25 h

W4 – Unikátní malé dárky

Cílem tohoto kurzu je vytvořit malé unikátní umělecké dílo, které může sloužit k různým účelům – miniaturní textilní umělecké dílo, jedinečné dárkové přání nebo osobní záložka do knihy. Při zkoumání rozmanitých možností koláže bude kladen značný důraz na osvojení kompozice a provedení stehů. Experimentováním s různými látkami a kombinacemi technik vytvoří účastníci několik originálních uměleckých děl. Studenti se také naučí, jak aplikovat strojově vyšívanou krajku jako součást návrhu, aby do uměleckého díla vnesli lehkost a průhlednost. Není vyžadováno žádné konkrétní množství látky – je to skvělý způsob, jak využít všechny zbytky látek! Čím více se povrch přepracovává a přetváří, tím je práce hravější a zajímavější. Tento kurz povede k hojným příležitostem k improvizaci a ukáže vám, jak rychle a snadno si můžete vytvořit vlastní styl.

Lektorka: Elina Lusis-Grinberga (Lotyšsko)

Cena: 780, - Kč

KOUPIT MÍSTO NA KURZU


22. 4. 2023, 11:30 – 13:55 h

W5 – Pojagi 1

První z nich (bílá a modrá) má rozměry 20 x 20 cm: tento workshop je velmi snadný a zajímavý pro objevování techniky. Účastníci objeví toto nádherné korejské umění předků a vytvoří si malé pojagi, přičemž se naučí dva druhy technik. Každý účastník si samozřejmě může přinést vlastní látku. Většinou nabízím sadu (6 euro) s bílou organdií o rozměrech 50 x 50 cm a barvenou organdií o rozměrech 15 x 50 cm. Samozřejmě je to dobrovolné, ale s touto látkou nemají problém vyrobit své první pojagi. Se sadou mohou realizovat i větší. Když je pojagi hotová, mohou ji použít jako malou záclonu na okno nebo ji dát na nějakou látku na zakázku.

Lektorka: Maryse Allard (Francie)

Cena: 890, - Kč

KOUPIT MÍSTO NA KURZU


22. 4. 2023, 14:00 – 15:55 h

W6 – Pestrá geometrie

Z barevných zbytků látek vyrobíme tvary různých velikostí (šestiúhelníky, čtverce, trojúhelníky – podle potřeby), které se pak sešijí a šicím strojem aplikujeme na pozadí. Prošívat budeme barevnými přízemi a ozdobnými stehy šicího stroje.
Ozdobné stehy – ideální způsob, jak prozkoumat repertoár dekorativních stehů šicího stroje.

Lektorka: Birgit Schüller (Německo)

Cena: 780, - Kč

KOUPIT MÍSTO NA KURZU


22. 4. 2023, 16:00 – 18:00 h

W7 – Vrstvení

Při vrstvení pracujeme s podkladovou látkou (v oblíbených barvách účastníků, mohou být silné) a různými tenkými a průhlednými tkaninami, papírem / vlákny nebo jinými průhlednými materiály. Pro podkladové vrstvy lze použít také fragmenty zlata nebo stříbra. Když vrstvíme tenké vrstvy na sebe, objeví se a vzniknou zajímavé efekty. Tyto vrstvy látky na některých místech jemně sešijeme a práci můžeme dokončit později (doma). Účastníkům radím s výběrem barev a materiálů a s kombinací tenkých vrstev materiálu a s tím, jak z nich vytvořit zajímavý obraz (nebo quilt).

Lektorka: Anke Pradel-Schönknecht (Německo)

Cena: 780, - Kč

KOUPIT MÍSTO NA KURZU


23. 4. 2023, 9:30 – 11:25 h

W8 – Navrhujeme rytmus

Linie a pruhy nikdy nevyjdou z módy! Tento kurz je určen jako podnět k vytvoření vlastního jedinečného dekorativního povrchu zkoumáním a kombinací několika fascinujících a zábavných způsobů provedení "pruhovaných" technik. Vedle "aktualizovaného" a snadného způsobu výroby bloků X se studenti naučí také moderní verzi klasické quiltovací techniky "mola" a budou experimentovat s různými tvary, látkami a materiály. Účastníci si osvojí principy navrhování i návody, jak do kompozice zapojit a skloubit různé lineární tvary i barvy. Toto umělecké dílo může také dále fungovat jako nápad nebo součást většího quiltu.

Lektorka: Elina Lusis-Grinberga (Lotyšsko)

Cena: 650, - Kč

KOUPIT MÍSTO NA KURZU


23. 4. 2023, 11:30 – 13:55 h

W9 – Pojagi 2

Druhý (3 barvy a bílá) má rozměry 30 x 40 cm: během tohoto workshopu se účastníci naučí, jak zvládnout křivky a vytvořit něco opravdu osobního, hrajícího si s kreativitou a fantazií. Naučí se pracovat s konkávními a konvexními tvary. Tento druh práce s křivkami je v tomto korejském umění tradiční. Stejně jako u prvního kurzu navrhuji za stejnou cenu (6 EUR) sadu s bílými organdiemi o rozměrech 50 x 50 cm a třemi kusy barvených organdií na křivky. A jako u prvního kurzu je to dobrovolné.

Lektorka: Maryse Allard (Francie)

Cena: 890, - Kč

KOUPIT MÍSTO NA KURZU


23. 4. 2023, 14:00 – 16:00 h

W10 – Roundabout

V tomto kurzu budeme šít kruh složený z 28 výsečí, které budou zapracovány do pozadí. Uprostřed bude otvor, do kterého se vloží velký korálek. Také lze do středu umístit drobné předměty z hlíny, skla apod.

Existují dva přístupy k výběru látky:

  1. Inspirujte se svými zbytky a naaranžujte tyto látky do jednoho celku příjemného barevného gradientu.
  2. Začněte s předmětem, kterým chcete ozdobit střed, a podle toho vyberte látky.

Prošívání záře lze krásně provádět na šicím stroji.

Lektorka: Birgit Schüller (Německo)

Cena: 780, - Kč

KOUPIT MÍSTO NA KURZU


 

22. 4. 2023, 13:00 – 16:00 h

W11 – Kreativní tiskařská dílna

Cílem kreativní dílny je vyzkoušet různé způsoby tisku na papír i látku technikou monotypu.
K tomu se použije Gelli plate (gelovoá podložka, destička), šablony a razítka koupená či zhotovená doma.
Dále se budou hodit různé listy a traviny.
Dozvíte se, jakým způsobem lze takto vytvořené tisky používat a odnesete si obrázek, který si vytvoříte pomocí některé z technik.

Postup bude následující:

  1. Ukázka základů práce s Gelli plate
  2. Vytvoření pozadí pro další práci ať už s pomocí Gelli plate, nebo jednoduchou malbou doplněnou potisky. Tisknout budeme ve více vrstvách
  3. Naučíte se tisknout rostlinné motivy
  4. Obrázek na papíru dokončíte koláží, eventuálně jednoduchou kresbou pomocí gelového pera. Obrázek na látce si doma dodatečně prošijete na stroji a doplníte koláží.

Na workshopu budou k dispozici šablony a razítka, další návody a ukázky. Použít můžete koupenou Gelli plate, nebo si ji vytvořit doma. Návod naleznete na https://www.kalinovamirka.cz/l/navod-na-vyrobu-gelli-plate/

Lektorka: Mirka Kalinová

Cena: 950, - Kč

KOUPIT MÍSTO NA KURZU


 

 

Datum: 8.11.2022 10:21:00

Fotogalerie

Facebook

Mohlo by vás zajímat

Hlavní partner

R101005

Partneři

 

Vybíráme z firem

Data platná pro Katalog 2023

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště