Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PPM QUILT SHOW BRNO
21.-23.4. 2023

15. mezinárodní textilní výstava

Elke Klein


V dubnu se v Brně představí také Elke Klein. Je to moderní autorka, která na rozdíl od většiny ostatních soudobých autorů tvoří velkoformátová díla a má jednoznačně rozpoznatelný geometrický rukopis. 

Napsala nám o sobě

Výstava představuje některé z mých prací z let 2015 až 2021. Některé quilty byly vystaveny na národních i mezinárodních výstavách. Některé z nich získaly ocenění. Některé mé práce vznikly z touhy vyzkoušet nové věci. Doufám, že se vám moje díla budou líbit."


Životopis

Narodila jsem se v Sársku (Německo). V současné době žiji s manželem v malém městě nedaleko Merzigu.

Šicí stroj mě naučila používat moje babička. Později jsem začala šít pro své tři děti.

V roce 2003 jsem se nakazila virem patchwork. Zúčastnila jsem se několika workshopů známých německých patchworkářek. Největší vliv na mou práci měla Nancy Crow. Na svých workshopech mě naučila citu pro barvy, proporce a kombinace.

Ráda pracuji v sériích s vlastními vzory. Všechny bavlněné látky, se kterými pracuji, jsou ručně barvené, malované nebo potištěné. Sama prošívám na stroji s dlouhým ramenem.

Moje první účast na mezinárodní výstavě byla "Barevné improvizace 2" od Nancy Crow. Následovaly další účasti a samostatné výstavy.

Moje práce byly vystaveny mimo jiné na:

  • Quilt National 2017
  • Quilts-Art-Quilts" in Schweinfurth (NY)
  • Sainte-Marie-aux-Mines,

"Quilt-Nihon" (Japonsko) a německého patchworkového cechu. Patchwork je pro mě důležitý. Každý den musí šicí stroj alespoň jednou zavířit! Doufám, že se mi podaří realizovat ještě mnoho tvůrčích nápadů a potěšit mnoho lidí svými barevnými quilty."

 

Datum: 8.11.2022 10:15:00

Fotogalerie

Facebook

Mohlo by vás zajímat

Hlavní partner

R101005

Partneři

 

Vybíráme z firem

Data platná pro Katalog 2022

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště