Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PPM QUILT SHOW BRNO
21.-23.4. 2023

15. mezinárodní textilní výstava

Birgit Schüller


Dnes vám
představíme německou quiltařku Birgit Schüller, která se v dubnu účastní PPM 2023 se svou výstavou „Diversity Rocks”.


Birgit nám o sobě napsala následující:

Jsem quiltařka - samouk žijící v Německu. Svou vášeň pro textil a malování jehlou a nití jsem objevila v podstatě náhodou.

Moje práce zahrnuje široké spektrum činností od quiltování jako podnikání až po tvorbu uměleckých děl.

V roce 2005 jsem si otevřela firmu zabývající se quiltováním a zároveň jsem začala navrhovat a vyrábět své originální quilty a prošívané oděvy, které od té doby přihlašuji do nespočtu mezinárodních soutěží a výstav. V průběhu let získaly tyto quilty a oděvy řadu prestižních ocenění.

Po šestnácti velmi úspěšných letech, kdy jsem se účastnila výstav a soutěží po celém světě, jsem v roce 2019 odešla z quiltového výstavního cirkusu. Od té doby jsem začala pracovat volněji s novým zaměřením na umělecký quilting.

Moje umělecká cesta slibuje, že bude i nadále vzrušující.

Kromě umělecké práce je mým dalším cílem pomoci zvýšit povědomí o tom, aby byl quilting považován za umění se stejným uznáním a pověstí jako obrazy nebo sochy.

Ve své funkci velvyslankyně a pedagožky Handi Quilter a učitelky patchworku/quiltování se účastním a pracuji na mnoha výstavách a akcích po celé Evropě i po celém světě.

Věřím ve sdílení a navazování kontaktů. Není žádným tajemstvím, že jsem velmi otevřená dotazům a ráda poradím na základě vlastních zkušeností. Pomáhám organizovat akce a zpracovát nápady - a přitom se snažím posilovat quiltařské sebevědomí a propagovat a podporovat velmi rozmanitý svět quiltování!

Diversity Rocks

Náš život – soukromý, společenský nebo obecně – se zdá být v dnešní době velmi komplikovaný.

Když se však zaměříme na podobnosti, základní potřeby a touhy, velmi rychle zjistíme, že lidé všude touží po stejných věcech – po klidu, zdraví a živobytí, které jim a jejich dětem umožní vést dobrý život.

Tyto touhy a potřeby tvoří pouto, které nás jako členy globálního společenství spojuje – navzdory všem rozdílům, kterým bychom v důsledku toho měli odmítat věnovat pozornost. Rozmanitost a její podobnost je to, na čem záleží!

Birgit Schüller


 

 

Datum: 3.10.2022 15:43:00

Fotogalerie

Facebook

Mohlo by vás zajímat

Hlavní partner

R101005

Partneři

 

Vybíráme z firem

Data platná pro Katalog 2022

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště