Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PENíZE
8.-9.3. 2013

Veletrh osobních financí a osobních investičních příležitostí

Prezentace projektu „SEKO“ pro návštěvníky veletrhu Peníze 2013 v Brně

 

V rámci veletrhu Peníze 2013 budou návštěvníci seznámeni s projektem „SEKO“ neboli „Vzdělávání uchazečů o zaměstnání v oblasti socioekonomických kompetencí„ (reg. č.: CZ.1.04/2.1.00/03.00016), který realizuje Fond dalšího vzdělávání, příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státním rozpočtem České republiky.

Doba realizace projektu: 2. 7. 2012 – 30. 6. 2015

Smyslem projektu je zvýšit šance klientů Úřadu práce ČR na získání a udržení si zaměstnání prostřednictvím rozvoje jejich socioekonomických kompetencí (SEKO), tedy finanční gramotnosti a dalších dovedností. Pokud se člověk dostane do tzv. dluhové pasti, tedy situace, kdy splácení jednoho či více úvěrů řeší za pomoci úvěru dalšího, nebo je na něj uvalena exekuce, stává se pro něj výhodnější snížit své legální příjmy, ze kterých je exekuce či úvěrová splátka vypočtena na minimum a přesunout svoji činnost do černé ekonomiky. Jedním z cílů projektu je motivace ke snížení zadluženosti uchazečů o zaměstnání, případně zamezení dalšího navyšování jejich dluhů, což je jedním z prvních kroků k jejich návratu na trh práce.

V rámci projektu se plánuje proškolit v socioekonomických kompetencích 35 000 uchazečů o zaměstnání, kteří jsou exekucí či dluhovou pastí ohroženi, nebo se již v takto tíživé situaci sami nacházejí, a pomoci jim tak vrátit se zpět na trh práce. Zároveň bude v průběhu realizace projektu umožněno vybraným uchazečům o zaměstnání získat rekvalifikaci na lektorství SEKO (akreditované rekvalifikační kurzy lektorství a finanční gramotnosti). Tito vyškolení lektoři z řad uchazečů o zaměstnání budou za pomoci dodavatele v pozici mentora školit po určenou dobu cílovou skupinu uchazečů o zaměstnání ohrožených dluhovou pastí a exekucí.

Pro koho je tedy projekt určen?
Projekt se zaměřuje na uchazeče o zaměstnání (s důrazem na osoby, kterým se věnuje zvýšená péče při zprostředkování), kteří jsou ohroženi dluhovou pastí či exekucí, nebo se již v této tíživé situaci nacházejí, což jim výrazně ztěžuje návrat na trh práce. Dílčí potřeba takto ohrožených uchazečů souvisí s jejich vzděláním v oblasti finanční gramotnosti a dalších sociálních kompetencí, jako jsou komunikační a prezentační dovednosti pro trh práce, neboť zadlužený člověk nebo člověk, na nějž je uvalena exekuce, je téměř nezaměstnatelný.

Více informací získáte na stánku Fondu dalšího vzdělávání a v rámci doprovodného programu konference. Těšíme se na Vaši účast.

CO JSOU TO SOCIOEKONOMICKÉ KOMPETENCE (SEKO)?
Pojem socioekonomické kompetence v sobě zahrnuje finanční gramotnost (tj. peněžní, informační a rozpočtovou gramotnost) a další měkké dovednosti (tj. komunikační a prezentační dovednosti, které vedou ke zvýšení uplatnění na trhu práce).


PENíZE 2013

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie - PENíZE

Podporují nás

 

Současně také

Prodítě
7. – 10. března 2013

Rybaření
7. – 10. března 2013

FRANCHISE MEETING POINT
8. – 9. března 2013

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště