Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

OPTA
14.-16.2. 2014

Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie

08. Kolekce brýlových obrub PRAGA eyewear


NÁZEV EXPONÁTU 8. Kolekce brýlových obrub PRAGA eyewear

PROFIL EXPONÁTU

Exponát:

Kolekce brýlových obrub PRAGA eyewear

Umístění:

pavilon B, stánek 025

Výrobce:

Metzler International s.r.o.

Vystavovatel:

Metzler International s.r.o.

Popis:

Nová kolekce Praga představuje 11 modelů dámských obrub, které odrážejí atmosféru tohoto elegantního a charismatického města, plného překvapujících tvarů, detailů a barevných kombinací. Snoubí se v ní prvky ojedinělých architektonických a uměleckých stylů, charakteristických pro Prahu: dekorativní secese a čistá geometrie kubismu. Přímé linie, krystalické a geometrické tvary kubistických staveb, které jsou k vidění pouze v Praze, i ladné secesní fasády a dokonalé křivky a barevné kombinace Muchových děl inspirovaly designéry z německého Schwäbisch-Gmündu k vytvoření pěti secesních a šesti kubistických modelů, vždy v pěti barevných variacích.

Zdůvodnění výjimečnosti exponátu:

Kolekce Praga je první kolekcí české firmy, která se věnuje tématu ojedinělých uměleckých a architektonických stylů, typických pro naši metropoli. Kolekci Praga pro Metzler International vytvořilo německé designérské studio ze Schwäbisch Gmündu, odkud pocházel i významný německý architekt a stavitel, autor katedrály Sv. Víta a Karlova mostu, Petr Parléř. Kruh se uzavírá. Praga je znovu světová. Kolekce Praga odráží přímé linie, krystalické prvky a geometrické tvary kubistických staveb, které jsou k vidění pouze v Praze, jakož i ladné secesní fasády a dokonalé křivky a barevné kombinace Muchových děl.

Foto:

Technické parametry:

Brýle jsou vyrobeny z nerezové oceli. Materiál použitý na výrobu brýlových středů, stranic i koncovek splňuje standartní požadavky na kvalitu pro brýlové obruby. U modelů 8104 a 8105 - jsou stranice vytvořeny z acetátu speciální technologií tvarování za tepla při vysokém tlaku, kterou designéři docílili vymodelování kubistických prolamovaných forem.

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště